„Pan Golda nás neustále tlačí do pozice někoho, kdo něco udělal. Navíc si shání jen důkazy jak nás potrestat a opomíjí ty, co nás obhajují. Je to skandální," řekl Lébr na tiskové konferenci po zasedání Ligového shromáždění, které definitivně uzavřelo poslední ligový ročník.

„Když nás naposled Golda trestal, chodil se radit s panem Lněničkou, který je členem svazové odvolací a revizní komise. A my se pak máme odvolávat ke Lněničkovi?“ ptal se Lébr.

„Co discipliárka dělala, pardon, co pan Golda dělal, svědčí o tom, že jsme u Goldy v nemilosti. Proto by se měl Golda z dalšího disciplinárního řízení vyloučit. To je můj osobní názor,“ doplnil Lébr, který Goldu vyzval také k rezignaci na sovu pozici.

„Upřímně řečeno, pan Golda na tu funkci nemá a měl by odstoupit. K tomu jsem ho dnes vyzval, ovšem odmítl,“ sdělil dále novinářům Lébr.

Sigma několikrát vyzvala disciplinární komisi, aby vyčkala na verdikt v soudním líčení, které bylo včera odročeno na 21. července.

Golda však už 9. června na tiskové konferenci po zasedání disciplinárky jasně deklaroval, že chce rozhodnout bez ohledu na soud 27. června.

„Disciplinární komise nemůže čekat na to, jak dlouho se soudy povlečou, fotbal nečeká. Proto chceme rozhodnout, co nejdříve,“ uvedl Golda.

Sigmě se také nelíbí, že se Golda ještě před minuým zasedáním disciplinární komise sešel s Jiřím Kubíčkem, který mu pak přehrál nahrávku svého rozhovoru s Ladislavem Římským, která ve čtvrtek zazněla u soudu.

„Scházet se s někým, kdo má nelegální nahrávku, a vědět, že je nelegální, a brát to jako střep do mozaiky ještě před zasedáním disciplinární komise mi přijde podivné,“ uvedl Lébr.

Může za to vztah Goldy s Hušákem?

Šéfa olomouckého klubu neuklidnilo ani ujištění Goldy, že v opačném případě by jednal stejně.

„Oznámil mi, že kdybych se s ním chtěl také sejít, že by mě rovněž přijal, ale tomu nevěřím. Vždyť jsme ani nedostali oficiální pozvánku, že se máme dostavit na zasedání disciplinární komise. To nechápu,“ prohlásil.

Za Goldovým jednáním podle něj může být například údajně blízký vztah Goldy s Alešem Hušákem, bývalým šéfem společnosti Sazka.

„Možná, že to teď bude z mé strany jen čirá spekulace, ale mohlo by jít i o to. A já jsem s panem Vítkem odkupoval některé pohledávky, které vedly k pádu Sazky,“ řekl Lébr.