Hosté ale odjížděli domů s pocitem křivdy. Jejich kouč Roman Sedláček byl dokonce za protesty vykázán z lavičky.

„Jestli někoho těší, takhle vyhrát, tak prosím. Zápas jsem dokončil v hledišti a čeká mě pohovor u pánů na tribuně Androva stadionu (sídlo KFS Olomouc – pozn. red.). Domácí zkrátka potřebovali vyhrát, tak pro to udělali všechno," láteřil Sedláček ještě den po zápase.

Emoce rozdmýchala první branka utkání. Krátce po přestávce ji vstřelil Jiří Kloss, podle mínění Holických jí však předcházel dvoumetrový ofsajd.

„Roman se cítil ukřivděný, ale podle mě neprávem. Viděl jsem pak situaci na videu a ofsajd se podle mého názoru nejednalo," uvedl medlovský trenér Milan Schmidt.

„Nebyla to jen tato situace. Už předtím tam byl puštěný další ofsajd, ale náš stoper to ještě doběhl a zachránil. Takhle by se zápasy rozhodovat neměly," prohlásil Sedláček.

V závěru ještě Kloss zvýraznil domácí výhru druhou brankou, když přesně zakončil přečíslení, do kterého se dostal společně s Novákem.

Pro mladé jsou souboje utrpením

Hosté se na větší odpor nezmohli, což také Sedláček podobně jako sudí kritizoval.

„Bohužel my momentálně nedáme gól ani ženskému mančaftu. Opakuje se nám to v každém zápase. Naši mladí hráči mají problém vyrovnat se s tvrdostí dospělého fotbalu. Osobní souboje jsou pro ně utrpením. Krajský přebor se ale momentálně jinak nehraje," řekl Sedláček.

Domácí Medlov nakročil díky třem bodům za záchranou v soutěži.

„Teď máme volno a pak hostíme Dolany, pokud ten zápas zvládneme, tak už bychom měli být na sto procent zachránění," uvedl Milan Schmidt.

„Toto vítězství je pro nás velmi cenné, zvlášť poté, co v prvním poločase byl soupeř lepší. Své šance ale neproměnil. Ve druhé půli už jsme byli lepší my. Kromě gólových situací jsme měli i další šance," dodal domácí kouč.

TJ Medlov – 1. HFK Olomouc B 2:0 (0:0)

Branky: 50. a 80. J. Kloss. Rozhodčí: Juřátek – Podhajský, Samek.

Medlov: Zmund – Slavíček, Müller, Schmidt, Obíral – Klabačka (70. Okrouhlý), Skopal (46. P. Klos), Kasal, Vytřísal – F. Novák, J. Kloss (90. Heinz). Trenér: Milan Schmidt.

HFK B: Kopřiva – Krumpolc (65. Procházka), Grézl, Kopecký, Smrček – Fukan (46. Malínek), Dupkala, Klobáska, Štěpánek – Manina (46. Vaida), Blažkovský. Trenér: Roman Sedláček.