Musel sice zkousnout vysokou porážku 0:5, ale pravdou je, že svým svěřencům nenaordinoval žádného zanďoura, nýbrž ofenzivní hru, jak mu velí jeho útočná povaha.

Rozhovor

Hned na začátku vás srazily dva rohové kopy, po kterých jste inkasovali. To asi ovlivnilo zásadním způsobem i další průběh zápasu.
Dva rohy a bylo vymalováno. Je to škoda. Já si myslím, že ten zápas účel splnil, pro nás to byla dobrá prověrka. Kluci viděli, že ten vrcholový fotbal je někde jinde, ale bojovali, snažili se. Podali maximální výkon, na který momentálně máme. Mohli jsme je potrápit víc, škoda těch tří laciných gólů. Ale na druhou stranu musím říct, že kvalita Sigmy se projevila.

S jakou taktikou jste posílal své svěřence na hřiště?
Viděli jste, my jsme chtěli hrát dopředu. Nechtěli jsme betonovat, chtěli jsme být neustále nebezpeční. Ani ty dva góly nás nesrazily. Kluci pořád útočili, snažili jsme se. Vytvořili jsme si tři nebo čtyři slušné šance, gól nám tam bohužel nespadnul. Ale myslím, že hráči si od diváků zaslouží dík, že to nesložili a snažili jsme se vstřelit branku.

V divizní soutěži často žehráte na nedostatečné nasazení vašich hráčů. Bylo to proti Sigmě jiné?
Já jsem už před zápasem říkal, že kluky nemusím motivovat. Stačilo říct sestavu, standardní situace a věděl jsem, že budou hrát na sto procent. A to se potvrdilo. Kdyby takhle bojovali v divizi, tak bychom vůbec neměli žádné problémy.

Sigma před tím zápasem nebyla v optimální pohodě, projevilo se to nějak?
Je vidět, že mají trošku problémy v kombinaci a v zakončení. Měli spoustu nadějných šancí a hráli to do ztracena. Ten útlum na nich byl patrný, potřebovali tento zápas nutně vyhrát, aby se dostali do psychické pohody.

Pro vás ten zápas musel být hodně pikantní. V Sigmě jste působil dlouho, nastřílel v jejím dresu spoustu branek.
Byl to pro mě dobrý zápas, potkal jsem spoustu kamarádů a myslím si, že jsme si to všichni užili a tak to má být. Ale já říkám pořád, že pro nás jsou v každém zápase důležité tři body, ty se dneska nedávaly, a proto musíme vyhrát v neděli ve Vyškově.

Ve vašem týmu působí celá plejáda hráčů, kteří jsou v Protivanově na hostování právě ze Sigmy, cítil jste na nich zvýšenou motivaci?
Určitě. Chtěli dokázat, že fotbal hrát umí. Já jsem přesvědčený, že se jim to povedlo, podali maximální výkon a můžeme být spokojeni.

I s výsledkem 0:5?
Jak jsem říkal, dostali jsme tři laciné branky, které jsme dostat nemuseli. Výsledek je sice jednoznačný, ale zápas jsme neodevzdali a to je podstatné.

Co pro vás toto utkání znamená před tím možná ještě důležitějším – nedělním ve Vyškově?
Rychlá regenerace, aby se kluci dali co nejdřív dohromady, aby se vrátili zpátky na zem, a v neděli musíme získat konečně body.

Takže žádná oslava po takovém památném zápase?
Ne, jaká oslava? Žádná oslava. Oslavovat se bude až na Vánoce.