Nyní se o podobný kousek budou snažit fotbalisté Sigmy, kteří Brno hostí v neděli (17:00) na svém stadionu v rámci 4. kola HET ligy.

Její bývalý útočník a současný kouč Holice Roman Sedláček tak může před moravským derby svému kolegovi Václavu Jílkovi předat cenné rady.

„Těžko radit, soupeři se znají, ale Vašek určitě zvolí správnou taktiku. Když bude hrát Sigma jako doposud, to znamená aktivně a sebevědomě, měla by vyhrát,“ věří legenda olomouckého fotbalu.

Brněnský trenér Svatopluk Habanec po vyřazení v MOL Cupu přiznal, že jeho tým měl problémy s vaším napadáním. Je to recept?
Určitě, hrát vysoko a aktivně je proti nim cesta k úspěchu. Vzadu mají obrovské problémy. Nechci říct, že jejich obránci jsou špatní, ale oba stopeři jsou spíš urostlí. Pohybově a rychlostně na tom nejsou úplně nejlíp, takže to je takový návod pro Vaška Jílka, jak by to proti Brnu mohlo jít.

To, co popisujete, zatím Sigma v lize splňuje do puntíku.
Přesně tak, proto říkám, že Vaškovi nemám co radit (úsměv). Herní projev Sigmy se mi zatím moc líbí a když v tom bude pokračovat, uspěje i v neděli.

Na co si naopak musí dát defenziva pozor? Vás zlobil černošský útok Fortes – Kone – Ashiru.
Ano, proto jsem se potom divil, že v klíčovém utkání proti Bohemce jsem ty kluky neviděl v sestavě. Byl tam jediný Kone. Přitom právě oni byli proti nám nejnebezpečnější. Pokud nebudou hrát, pro Sigmu to bude výhoda.

Vy jste těch zápasů v modrém dresu proti Zbrojovce taky zažil hodně, co? Jaké byly?
Rád na to vzpomínám! Je to derby, takže vždycky to bylo pořádně vyhecované, stadiony byly vyprodané, to má každý fotbalista rád. Věřím, že i teď v neděli uvidíme dobrý fotbal ve skvělé kulise. Těším se na to.

A váš tip?
Sigma to zvládne a vyhraje!