Aleši, jaké je vaše hodnocení vysoké porážky v Olomouci?
Nevím, jak to zhodnotit. Věděli jsme, že technicky a fotbalově na tom budou líp než my. Ale nepohlídáme si standardky a dostaneme z nich pět nebo šest gólů. Tím nás vytrestali a byli jsme tady jako výletníci.


Výkon protihráče se asi těžko komentuje po takové prohře, ale co říkáte na pět gólů Jakuba Plška?
Pro něj je to takový svátek. Přijeli jsme na poslední zápas, oni si to pod světly pěkně užili. A Plšek se vyšvihl na čelo tabulky střelců. Byly tam standardky, oni ho vždy odblokovali, nebo se to k němu odrazilo. A góly dal, co k tomu víc říct.

Proč vám nešlo bránit standardky? Hrála roli marodka, nesehranost nebo se Sigmě povedly?
Na zdraví se při standardních situacích se nemůžeme vymlouvat na zdravotní problémy. Každý kdo tam je, má zodpovědnost a musí hráče uhlídat. Z vyšších hráčů nám tam chyběli Karel Kroupa nebo Martin Sus, ale měl by to zvládnout každý.

Vybočuje Sigma svou silou z řady druholigových klubů?
Byly tam různé zápasy, kde byla dobrá fotbalovost. Budějovice, Sigma, Baník, Opava… Myslím, že postoupí Sigma s Baníkem, mají to dobře rozjeté, mají stadiony. Do ligy asi patří.

Gólových přídělů jste dostali na podzim víc. Poslední zápas byl asi ze všech nejhorší, že?
(Trpce se usměje). Je to pravda, gólů jsme dostali fakt hodně a tohle bylo takové završení našeho půlročního zmaru. Uvidíme, co bude dál.

Jak se ohlížíte za celým půlrokem?
Teď je moc brzo na to, abych to nějak hodnotil. Určitě jsme naštvaní, v hlavě mám teď ten jeden zápas, ne celý podzim. Celé jsme to určitě nezvládli a nevím, co bude dál. Trenér to začal nějak hodnotit. Má nějaké schůzky, v příštím týdnu budeme mít víc informací.

Dá se na nepodařený podzim během přestávky zapomenout?
No, nebude to asi nejjednodušší. Do zimní přípravy jdeme s tím, že jsme poslední. A to se těžko trénuje, pořád je to v hlavě. Jsme tam, kde jsme. Musíme se nějak stabilizovat. Teď nevím, co s tím. Jestli někdo přijde, nebo odejde.

TAKÉ ČTĚTE: Sigma smetla Prostějov sedmi góly! Pět jich nasázel Plšek