Už dal 8 branek, tu poslední v neděli v Mostě. Patří k nejlepším střelcům soutěže. Přitom ještě před rokem a půl se trápil na hostování ve druholigové Kroměříži, kde se mu vůbec nedařilo. Pak se vrátil zpět a potřebnou pohodu získával v juniorce Sigmy. A do áčka se dostal loni v létě, těsně před sezonou. A jak? Nahradil svého bratra Jana. Tak začalo postupné obrození střelce.

Rozhovor

* Máte formu? Dal jste další gól, už osmý v sezoně.

Určitě. Padá to tam. Jsem rád, hned je to lepší. Zvlášť, když to mužstvu pomůže, že potom získává body. Horší by bylo, kdybychom skórovali a neuhráli ani bod. Jsem rád, že jsme to s klukama aspoň v tom druhém poločase stačili vyrovnat. Škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

* Od Melinha jste dostal pěkný centr, že?

Říkal jsem Melimu o přestávce, ať mě hledá hned z jedné dopředu. Viděl jsem, jak se na mě dívá. Zběhl jsem si mezi stopera a on mě našel. Krásně měnašel. Jeho centry jsou fakt vynikající, rád to proměňuju (smích).

* Ta vaše hlavička ale také nebyla špatná.

Hlavičkoval jsem a otáčel se při tom. Viděl jsem to pořádně, až když měl Vaniak míč za zády. Jsem za to strašně rád. Po dlouhé době jsme bodovali venku.

* Navíc při výhře Příbrami to byla hodně důležitá remíza.

No, aspoň že tak. Kdybychom prohráli, tak by to bylo hodně špatné.

* Proč se vám nedařilo dohrát více brejků? Vždyť v Mostě jste měli celkem dost prostoru a hodně útoků slibně začali.

Nevím, čím to bylo, asi tím rychlým gólem. Řekli jsme si, že jim nesmíme dát standardky, ale hned ze začátku jich měli asi patnáct. A byla otázka času, kdy to promění. A možností k útoků jsme měli strašně moc. Připadlo mi, že nás strašně málo doplňovali kluci do šestnáctky, bylo nás tam pořád málo.

* Ještě jste byl v jedné slušné pozici, po vyražené ráně Vepřka jste přestřelil.

Smůla byla, že to Vaniak vyrazil tolik do strany. Kdyby to šlo více na střed, tak jsem měl lepší pozici. Takto jsem musel střílet z otočky. Zkoušel jsem to nahoru pod břevno, ale bohužel ta střela šla nad.

* Liga rychle pokračuje, teď vás čeká doma Příbram. A musíte vyhrát, je to, jak se říká o šest bodů.

Musím se dát dohromady, dobře zregenerovat a nad Příbramí stoprocentně zvítězit. Za ničím jiným nepůjdeme, zvládneme to.