Sady se s Hněvotínem natrápily, o výhře rozhodly v poslední minutě

Olomouc – Fotbalisté Nových Sadů zůstávají na jaře doma i nadále stoprocentní. Proti Hněvotínu sice svěřenci Karla Trnečky nepředvedli tak suverénní výkon jako v předchozích zápasech, ale zásluhou Blahovy hlavičky z poslední minuty opět slavili vítězství.

1.6.2014

Fotbalisté Nových SadůFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

„I takové zápasy jsou. Doma jsme vždycky vyhrávali suverénně a teď jsme měli trochu štěstí," konstatoval po utkání Karel Trnečka. „I když jsme rozhodli až v 90. minutě, vyhráli jsme zaslouženě. Měli jsme víc šancí než soupeř," dodal novosadský kouč.

Jeho tým začal zápas jako obvykle náporem a už v 8. minutě šly Sady do vedení po ukázkové spolupráci obou krajních obránců. Levý bek domácích Maliňák poslal centr na zadní tyč a pravý obránce Kopp parádním volejem překonal Svobodu. Ve 33. minutě se Koppa pokusil napodobit Režný, který rovněž z voleje mířil pod břevno, ale v bráně hostů se zaskvěl Svoboda.

Hněvotín se vinou častých ztrát do hry příliš nedostával a Zbořil v domácí bráně musel zasahovat až na konci půle, kdy zneškodnil ránu Novotného.

Sady po přestávce polevily v pohybu a míč častěji na kopačkách držel Hněvotín. Ten se pak v 72. minutě dočkal zaslouženého vyrovnání. Přečíslení dva na jednoho dobře vyřešili Pospíšil s Dudou, který srovnal na 1:1.

„Ve druhém poločase jsme zbytečně zalezli. Hráli jsme bez pohybu a už to nebylo ono," vytýkal hráčům Karel Trnečka.

Po vyrovnání Sady přeřadily zpět na vyšší rychlostní stupeň a svého soupeře dostaly pod tlak, ze kterého pramenila řada standardních situací. Po jedné z nich mohl skórovat Andreev, ale Svoboda vyrazil jeho hlavičku na tyč. O chvíli později už ale hněvotínský gólman kapituloval, když si na centr od rohového praporku vyskočil Blaha a jeho hlavička zapadla pod břevno.

Hněvotín tak těsně před koncem přišel o cennou remízu na hřišti druhého týmu soutěže. „Sice můžeme mluvit o smůle, když dostaneme gól v 90. minutě, ale soupeř prokázal svou kvalitu. Výsledek odpovídá vývoji utkání," uznal trenér Hněvotína Michal Barčík. Podle kouče hostů jeho hráčům v závěru chyběly síly. „Měli jsme zbytečné ztráty, což stojí hodně sil a to se na konci utkání projevilo," poznamenal Barčík.

FK Nové Sady – FC Hněvotín 2:1 (1:0)

Branky: 8. Kopp, 90. Blaha – 72. Duda. Rozhodčí: Zavřel – Štětka, Zelík. ŽK: Papica – Novák, Novotný. Diváků: 155.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Maliňák – Novotný (70. Śrom), Škoda, Andreev, Blaha – Papica (77. Halady), Režný. Trenér: Karel Trnečka.

Hněvotín: Svoboda – Dokoupil (90. Žouželka), Šulc, Švajda, Novák – Kryl, Láner, Schinneck (57. Duda), Pospíšil – Skoumal, Novotný. Trenér: Michal Barčík.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK

Autor: Redakce