Jediný gól zápasu zařídil krásnou střelou z dálky Žižka. „Prohráli jsme zaslouženě. O výsledku se rozhodovalo na přelomu poločasů. Dostali jsme gól do šatny po nechytatelné střele. Na začátku druhého poločas pak ta penalta. Tyhle dva okamžiky ovlivnily výsledek,“ uvědomoval si domácí trenér Vlastimil Palička.

V Holici se nehrál příliš pohledný fotbal a gól hostů byl jediným momentem, který mohl zahřát několik desítek prokřehlých diváků. Postaral se o něj o obránce hostů Petr Žižka, který ve 41. minutě napřáhl z dvaceti metrů a jeho rána zaplula do šibenice holické brány.

Žižka svou ranou překvapil nejen Muchu v holické bráně ale i svého trenéra Valachoviče. „On to jen háže na brankáře. Nevím, kde se to v něm vzalo. Asi se dobře vyspal nebo prožil dobrou noc s manželkou,“ smál se po zápase trenér hostů Milan Valachovič.

Domácí trenér Palička o přestávce zamíchal sestavou a hned po návratu z kabin měli jeho svěřenci luxusní možnost k vyrovnání. Po faulu na Langera se kopala penalta, ke které se po pár sekundách pobytu na hřišti postavil Rýdel. Nejzkušenější hráč HFK ale selhal a trefil jen tyč.

„To se stane. Fotbal přináší, že i takhle zkušený hráč nepromění penaltu. V tom bych problém neviděl. Hlavní problém byl náš výkon,“ uznal zklamaně domácí lodivod.

Jeho svěřenci se po důležité výhře v Blansku zase vrátili k nervózním výkonům z minulých zápasů a záchranářské starosti ještě nejsou zdaleka pryč. „Výkon byl špatný. Nedařilo se nám. Byli jsme nepřesní, nevěřili jsme si. Soupeř hrál v klidu a byl fotbalovější. My jen bojovali a to nestačilo,“ litoval po utkání Palička.

Naopak hosté z Hlučína oslavili zaslouženou výhru, která mohla být i jednoznačnější. „Domácí v podstatě neměli žádnou šanci. Naopak my jsme o výhře mohli rozhodnout dřív. Zasloužené vítězství, i když jsme to mohli v závěru dohrát lépe,“ viděl i přes vítězství nedostatky kouč Hlučína Milan Valachovič.

1.HFK Olomouc – FC Hlučín 0:1 (0:1)

Branka: 41. Žižka. Rozhodčí: Kolář – Kozubík, Ogrodník. ŽK: Wolf, Řehák. Diváků: 105.
HFK: Mucha – Řehák, Horka, Vedral – Wolf, Weinlich (46. Rýdel), Buček, Langer (77. Šteigl), Přikryl – Žák, Nekuda (46. Pyclík). Trenér: Vlastimil Palička.

Hlučín: Vírec – Heinik, Mac, Žižka – Lukáš (89. Krejčí), Dostál, Hudeczek (85. Massaniec), Štefek, Galvas – Foltýn, Málek (90. Bílý). Trenér: Milan Valachovič.

ONDŘEJ KAŠLÍK