„Zatím prakticky nikdo z nových hráčů nepřišel, takže rozhodnutí o zužování kádru odkládám. Před odjezdem do Rakouska už ale bude rozhodnuto," řekl po úterním tréninku trenér Sigmy Olomouc Roman Pivarník.

Ten přitom minulý týden plánoval, že právě v úterý seškrtá čtyři jména z pomyslného seznamu hráčů.

Vyčkávání má však výhodu v tom, že ve středečním přípravném zápase proti Nitře (16.30, hřiště Slatinice) může trenér rozložit síly mezi více hráčů.

„Je velké horko, takže je potřeba tým rozdělit na poloviny a každá odehraje jeden poločas," konstatoval Pivarník.

Olomoucký trenér by se ale už v nejbližších dnech mohl dočkat vytoužené posily do obrany.

Jednadvacetiletý ruský stoper Igor Golban, který je na Hané na testech, trenéra zaujal a měl by se stát novou oporou olomoucké defenzivy.

„V tomto okamžiku jsme už domluvení se všemi stranami. Už se jen dolaďují podmínky, takže počítám, že ve středu nebo ve čtvrtek by mělo dojít k podpisu smlouvy," prozradil místopředseda Sigmy Robert Runták, podle kterého hrála významnou roli velká chuť hráče Lokomotivu Moskva zůstat v Olomouci.

„Igor za tu dobu, co tady je, poznal, jaká je v klubu situace. Podmínky se mu tady líbí, a to je důležité," uvedl Runták s tím, že bývalý mládežnický reprezentant Golban by do Sigmy měl přijít na roční hostování s opcí.

Zatímco v záloze a především v útočných řadách je v olomouckém týmu přetlak, tak do defenzivy by si kouč Pivarník přál ještě posílit.

Kromě Golbana by tak měl na Hanou přijít ještě jeden hráč, o jehož příchodu se usilovně jedná.

„Je to z naší strany opravdu intenzivní. Zatím mohu pouze říct, že je ze země, která leží na východ od nás," prozradil Runták.

Na testech v ukrajinském klubu Zorya Lugansk je útočník Adam Varadi.

Sedmadvacetiletý forvard ve Slovinsku odehrál jeden přípravný zápas proti Rudaru Velenje a vstřelil jeden gól. Sigma by tak mohla přijít o svého nejlepšího střelce loňské sezony.