Běží třicátá minuta. Aidin Mahmutovič si naskakuje na oblouček Michala Ordoše a za cenu srážky hlavičkuje do poloodkryté sparťanské branky.

V tu chvíli se však na brankové čáře objevuje hostující záložník Lukáš Vácha a svou pravou rukou, jak potvrdily televizní záběry, posílá míč, zřejmě s pomocí brankáře Davida Bičíka, nad břevno.

Zákrok Lukáše Váchy po hlavičce Mahmutoviče. Klikněte pro zvětšení. Autor: DENÍK/Jiří Kopáč

Zákrok Lukáše Váchy po hlavičce Mahmutoviče

Všichni tři zúčastnění si z kontroverzní akce odnášejí nějakou bolístku.

Co je však zásadní, pokračuje se rohovým kopem. Nikoli tedy penaltou a červenou kartou pro Váchu.

„Chtěl jsem to chytit, to je pravda, ale zezadu mě trefil David Bičík. V podstatě je to zákrok Davida Bičíka," okomentoval v poločasové pauze moment s šikovností antického řečníka Vácha pro kanál O2 Sport.

Další vyjádření šestadvacetiletého fotbalisty se nepodařilo zajistit, neboť si to pražský klub nepřál. „Musí vám stačit Bičík," zaznělo.

„Mahmut hlavičkoval, já jsem se přesouval a vyrážel jsem balon z brány. Měl jsem vykloubený prst, nahazoval jsem ho zpátky. Jestli míč štrejchnul i Lukáš malíčkem nebo co, jak to možná vypadalo v televizi, fakt nevím. Ale říkal mi, že se toho ani nedotknul," souhlasil se svým spoluhráčem Bičík.

Ščasný: Výrokům experta se musím smát

A partu se svými svěřenci držel i muž nejpovolanější, kouč Zdeněk Ščasný, který byl rád, když na pozápasové tiskové konferenci na toto téma padl dotaz.

„Po poločase jsem to okamžitě řešil. Takzvaný expert Robert Henn to v přímém přenostu opět okomentoval po svém, musím se jeho výrokům smát, když se zpětně dívám na zápasy. Každopádně jsem se ptal jak Váchy, tak Bičíka, a oba mi potvrdili, že na míč sáhnul pouze brankář. Nemám důvod jim nevěřit," říkal přesvědčivě lodivod druhého celku Synot ligy.

Svou klasickou glosou přispěl do diskuze i domácí Michal Ordoš.

„Situaci jsem neviděl. Myslel jsem, že to vyrazil Bičík. Až pak mi řekli, že to Vácha vyrazil rukou, tak u toho chlapce se tomu ani nedivím," uvedl.

Bude se disciplinární komise po Ondřeji Lerchovi zabývat i Patákem či Váchou?