Domácí chvíli dokonce i vedli, pak se ale kvalita přece jen projevila.

Sigma s Ordošem, Škerlem, Schulmeistrem či Navrátilem přistoupila k zápasu skutečně exhibičně, což pořádně nadzvedlo trenéra Kalvodu.

„Rozhodně nejsem spokojený a hráči to ještě pocítí. Při vší úctě k domácím, kteří se snažili, musíme soupeři z krajského přeboru nastřílet osm devět branek. Šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Ale herní projev byl špatný," zlobil se.

„Hráči si snad už uvědomili, že na půl plynu se nedá hrát proti nikomu. Ale každý je strůjcem svého osudu," doplnil Kalvoda, který hráčům slíbil za výkon i pokuty.

„Ano, pokuty budou. Udělali špatné jméno celé Sigmě. Nejde, aby jedna parta odehrála dopoledne zápas proti Košicím na úrovni a druhá tady takhle."

Sedm set diváků se bavilo

To pro jubileum slavící domácí byla i třígólová porážka vlastně jako vítězství.

A když po brance Michala Čepa ze 17. minuty dokonce celou čtvrthodinku vedli 1:0, více než sedm stovek diváků si to náramně užívalo.

Pak se projevil rozdíl tří soutěží.

Brankář Procházka, který už předtím předvedl několik dobrých zákroků, kapituloval po střele Housky, kterému průnikem připravil pozici Ordoš.

Ještě do poločasu pak získal Sigmě vedení Jakub Rolinc.

Ordošovy góly ukázka fotbalovosti

Po přestávce ještě Ordoš dvěma góly olomoucké vítězství zvýraznil.

Litovelským ale dobrý pocit z prestižního utkání nepokazil.

„Byl to pro nás svátek. Připravovali jsme se tak, aby se kluci velkého soupeře nebáli. To se myslím povedlo, a na naše poměry jsme odehráli nadstandardní zápas," říkal kouč Tatranu a někdejší olomoucký obránce Petr Mrázek.

„Ve druhé půli už jsme dohrávali na hranici vyčerpání a kvalita se projevila. Oba Ordošovy góly byly ukázkou fotbalovosti. Žádná rána, jen chytrost. Ale i tak jsme spokojení," usmíval se.

Jeho svěřenci se teď mohou těšit na zaslouženou dovolenou.

Sigma pokračuje v přípravě příští týden. V sobotu bude hrát znovu ve Slatinicích proti Opavě.

Tatran Litovel – SK Sigma Olomouc 1:4 (1:2)

Branky: 17. Čep – 32. Houska, 42. Rolinc, 47. a 58. Ordoš.

Litovel: Procházka (67. Bača) – Otava (67. Heinz), Krátký, Jindra, Kvapil – Bednář (67. Vaca), Šrom, Dvorský (67. Jaroš), Kučera – Dragon (67. Baránek), Čep. Trenér: Petr Mrázek.

Sigma: Blaha (46. Zlámal) – Vidlička, Dreksa (67. Svozil), Škerle, Javůrek – Navrátil (85. Šindelář), Houska, Ordoš, Plšek, Schulmeister (64. Zahradníček) – Rolinc. Trenér: Leoš Kalvoda.