Ačkoliv se vedení klubu zatím staví za trenéra Martina Kotůlka, případný další neúspěch by židli pod ním asi pořádně rozkymácel.

Hanákům patří po sedmi odehraných kolech až čtrnáctá příčka tabulky. Atak pohárových příček, vyhlášený před sezonou, je v nedohlednu.

Fanoušci jsou naštvaní, protože po letním odchodu Tomáše Hořavy opustil před reprezentační přestávkou tým i další kreativní středopolař Martin Pospíšil.

Na sobotu chystají protest: v pětatřicáté minutě chtějí opustit tribuny a vrátí se až po přestávce.

Pro kouče i tým je to nezáviděníhodná situace.

„Tím, že nemáme tolik bodů, jsme se sami dostali pod tlak. Teď už holt musíme," řekl v týdnu 
v rozhovoru pro Deník generální manažer Sigmy Zdeněk Psotka.

Právě na něj cílí část zloby olomouckých příznivců.

„Fanoušci mohou nadávat na mě, na vedení klubu, ale i touto cestou bych je chtěl poprosit, aby podpořili mužstvo na hřišti," vzkázal Psotka, který věří, že i přes současné problémy je Sigma na správné cestě.

I proto má zatím kouč Kotůlek důvěru vedení. Nakonec on sám přiznal, že navzdory nelichotivému postavení v tabulce nedostal od managementu do příštích zápasů žádné bodové ultimátum.

„Tlak necítím. Neřeším to. Soustředím se na svou práci," řekl kouč.

Pospíšila nahradí talent Houska

Hlavním úkolem v ligové pauze pro něj bylo najít náhradu za Pospíšila, který už patří mistrovské Plzni.

Už na tiskové konferenci před zápasem Kotůlek prozradil, že dá důvěru Davidu Houskovi.

Člen reprezentace do jednadvaceti let naskočil poprvé do ligy na začátku letošního jara pod trenérem Pivarníkem. V zápasech se Slavií ani Hradcem Králové tehdy nezklamal.

A Kotůlek věří, že nezklame ani tentokrát.

„Je to typologicky podobný hráč jako Martin Pospíšil. Do týmu by měl zapadnout bez problémů. Je velmi nadaný a navíc univerzální. Může hrát ofenzivního i defenzivního záložníka. Záleží na tom, jak bude sebevědomý a uvolněný. Já mu věřím, že to zvládne," řekl kouč Sigmy, který však při skládání zbytku základní sestavy bude muset znovu trochu improvizovat.

Lietava má stopku, nastoupí Ordoš?

Chybět bude stoprocentně slovenský útočník Ivan Lietava, který už stihl nasbírat čtyři žluté karty a odpyká si disciplinární trest. Hrát by naopak mohl stejně jako 
v Plzni Michal Ordoš.

„Dříve jsem řekl, že bych se nebránil jeho odchodu, zároveň jsem ale také řekl, že pokud Michal zůstane a bude dobře pracovat, tak u mě šanci vždycky má. Nikdy jsem nikoho nezatracoval. Pokud si Michal v hlavě srovná, co chce, což si myslím, že už udělal, tak bude pro mě platným hráčem. Kvalitu na to, aby hrál v základu, rozhodně má. Je to jen na něm," uvedl kouč Sigmy, jenž už bude mít k dispozici také uzdraveného útočníka Jana Schulmeistera.

Jihlava má po sedmi kolech o dva body více než Sigma, tedy sedm, ale ve vyrovnané tabulce to momentálně stačí na osmé místo.

„Olomouc se momentálně 
v tabulce nenachází na příčkách, kam tradicí a kvalitou kádru náleží. Její vedení si určitě představovalo lepší start do ligy, tudíž je nám jasné, že 
v sobotním vzájemném duelu půjde domácí celek jednoznačně za vítězstvím. Zvlášť když v tomto ročníku na domácí tříbodový zisk zatím marně čeká. Čeká nás velmi složitý zápas proti silnému soupeři," říká trenér Vysočiny František Komňacký.

Sigma s Jihlavou vyhrála jen jednou

Poslední vzájemný duel na Hané vyhrála Sigma na jaře jasně 3:0. Pomohlo jí však brzké vyloučení Karlíka. Pozor! 
V ostatních třech vzájemných duelech Olomoučané nevyhráli.

„Viděl jsem Jihlavu v domácím zápase se Slavií a potom i v Teplicích. Čekám, že budou hrát na brejky. Mají tak postavené mužstvo. Dobrá defenziva a rychlí hráči. Pozor si budeme muset dát na Kolouška, který jim dělá hru. Ale celkově je mužstvo ustálené a nikdo z něj nějak extra nevyčnívá," naznačil Kotůlek, co od sobotního soupeře očekává. Bitva mezi Sigmou a Vysočinou startuje v sobotu v 19 hodin.