Stará fotbalová pravda tvrdí, že derby nemají favorita. Tentokrát to ale pravda nebyla a rezerva Sigmy svoji roli splnila na výbornou.

Už v průběhu prvního poločasu se trefili bratři Adam a Ondřej Ševčíkové, kteří zadělali na další jednoznačné vítězství svého týmu.

„Povedl se nám dát gól do šatny na 2:0 a to bylo v utkání rozhodující," všiml si trenér Chromý.

Ve druhém poločase měli jeho svěřenci hru stále pod kontrolou a soupeře nepouštěli do výraznějších šancí.

Během poslední dvacetiminutovky přidalo béčko Sigmy další tři trefy.

Vše začal důrazný Šimon Falta, následně Jakub Rolinc proměnil penaltu po faulu holického kapitána Lukáška a poslední slovo měl Petr Vavřík, který pečetil výsledek po pěkné nahrávce Kalvacha.

Hosté, kteří dohrávali poslední čtvrthodinu bez vyloučeného kapitána, zápas na půdě favorita nezvládli.

„Jsem zklamaný z toho, že jsme nic nepředvedli. Byl to absolutně zakřiknutý výkon. Hráči měli hrát uvolněně, protože nebyli pod žádným tlakem, ale nám dnes chyběla taková zdravá sebedůvěra," prohlásil trenér Holice Jiří Derco.

„Měli jsme malé zaujetí pro hru. Tak se nehraje o body, i když je kvalita soupeře vysoká. Sigma si hraje svoji soutěž, hráči udělali velký pokrok a jsou, dá se říct, druholigoví fotbalisté," uvedl na adresu soupeře kouč HFK Jiří Derco.

Jeho protějšek si druhý poločas pochvaloval.

„Hráči se uvolnili a mohli prodat, co v sobě mají, tedy technickou vyspělost, pohyb s míčem i bez míče. Postupně jsme zvyšovali vedení a měli jsme hru víceméně v rukou," uvedl trenér Augustin Chromý.

Jeho svěřenci zatím letošním ročníkem MSFL proplouvají jako nůž máslem a nepolevují.

„Kluci vědí, že musí o své místo bojovat a nemůžou nic vypustit, protože tam čekají další a to je ta zdravá konkurence, která je musí natolik motivovat, aby hráli pořád naplno," dodal trenér Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – 1. HFK Olomouc 5:0 (2:0)

Branky: 25. A. Ševčík, 45. O. Ševčík, 71. Falta, 75. Rolinc z pen., 89. Vavřík. Rozhodčí: Vojkovský – Priesol, Duda. ŽK: O. Ševčík – Varaďa, Soukup. ČK: 75. Lukášek (Holice). Diváků: 152.

Sigma B: Bárta – Texl, O. Ševčík, Štěrba, Vavřík – Hladík (78. Fišer), P. Ševčík, Kalvach, Richter, Falta (73. Schmidt) – A. Ševčík (64. Rolinc). Trenér: Augustin Chromý.

Holice: Mucha – Grézl, Lukášek, Lysoněk, Můčka – Hlavica, Bača, Bernard (66. Drbal), Varaďa (46. Hornich) – Soukup, Kostorek (60. Buček). Trenér: Jiří Derco.