V Olomouci jste byl dva týdny na zkoušce, nakonec zůstanete. Jak se vám v Sigmě líbí?
Cítím se dobře, jsem rád, že jsem tady. Tým je dobrý. Makáme hodně každý den. Jsme unaveni, potřebujeme si všichni oddechnout.

To bylo vidět i v utkání proti Slovácku. Hra nebyla tak rychlá a přesná jako předtím proti HFK.
Já jsem byl unavený celkem dost. A myslím, že tak jsou na tom všichni hráči. Teď si odpočineme a budeme mít zase více sil a chuti do fotbalu. Neděli jsme měli volnou, takže nabereme síly.

Nabrat síly, to bude před úterním zápasem proti West Hamu potřeba. Jak se na utkání s anglickým týmem těšíte?
West Ham je velmi silný tým, skutečný velkoklub. Budeme se snažit předvést maximum. Ale uvidíme, jakou sestavu proti nám taky pošle, jestli to bude ta nejsilnější. Uvidíme v úterý.

Ještě než jste podepsal Sigmě, tak jste neměl moc daleko ke smlouvě v Mariboru.
Hrál jsem naposledy ve Švédsku a předtím ještě půl roku v Řecku. Po sezoně mi skončila smlouva. Byl jsem dva týdny v Mariboru, chtěli mě. Ale nebyly tam zase moc dobré podmínky. Je to dobrý tým ve Slovinsku, tam jsou dva tři dobré týmy. No a můj agent Milan Martinovič pracuje v Česku, v Praze, a tak jsem šel sem. A podepsal kontrakt tady. Uvidíme, jestli se mi bude v budoucnu tady v Olomouci dařit. Já doufám, že ano, budu makat, abych byl platný člen týmu.

Je pro vás lepší, že je v Sigmě Darko Šuškavčevič. Sice není Slovinec, ale i s Černohorcem si jistě dobře rozumíte, ne?
Jo, rozumím hodně slov, jsou to podobné jazyky. Učím se tady samozřejmě něco nového, abych se domluvil. A když nerozumím, zeptám se Darka nebo zavolám agentovi. Je fajn, když tady je někdo, kdo mi může trošku pomoci.

No, ale čeština je slovinštině celkem podobná. To není moc velká jazyková bariéra.
Slovinština je dost podobná, cítím se tady dobře, Česko je pěkná země.

Před rokem byl v Olomouci Andrej Pečnik, taky Slovinec.
(skáče do řeči) Jo, znám Andreje. Teď je v Mariboru, a vím, že hrál v Sigmě.

A mluvil jste s ním o tom, jaké to v Sigmě je?
Nebavili jsme se o tom spolu. Byl jsem v Mariboru a měl tam zůstat. A pak jsem se přesunul do Sigmy. Takže jsme neměli ani moc času si o tom, jaké to tady je, promluvit.