Jeho tým vedl na hřišti Sokola Chomoutov o dvě branky, přesto nakonec padl 2:3 a zůstává na samém chvostu tabulky I. B třídy, skupiny B.

Podobná posila se v I. B třídě jen tak nevidí. David Rozehnal, který ještě v úvodu letošní sezony hrál belgickou ligu za Oostende a nastoupil i do předkola Evropské ligy, se z rodinných důvodů rozhodl ukončit profesionální kariéru a pomáhá klubu, ze kterého se vydal mezi profíky.

Start bývalého českého reprezentanta byl událostí pro všechny aktéry sobotního zápasu.

„Samozřejmě jsme se těšili, kluci byli nabuzení. Potom jsme si ale řekli, že jeden chlap nedělá celý tým,“ hlásil trenér domácího Chomoutova Jan Adamík.

Sokol Kožušany vedl v Chomoutově po trefách Jiřího Boháčka a Martina Thomase 2:0 a zdálo se, že má zápas ve své režii.

„Pak jsme ale bohužel dostali zbytečný gól,“ mrzelo Davida Rozehnala.

Hráči Chomoutova ze sebe postupně setřásli nervozitu i ostych a po změně stran dokonali velký obrat.

„Kluci byli do prvního gólu dost zaskočení. Potom přišel druhý gól po hrubce stopera, který dlouho nehrál. Náš hlavní stoper je totiž vykartovaný,“ vysvětloval Adamík špatný vstup do utkání.

Domácí ve druhé půli srovnali zásluhou Lukáše Marty, Kožušany se přesto mohly vrátit do vedení, jenže gól jim nebyl uznán po sporném verdiktu sudích – pomezní totiž zřejmě předčasně zvedl nad hlavu praporek na znamení, že míč před centrem do vápna opustil hrací plochu.
Chomoutovský střelec Marta následně hosty dorazil gólem na konečných 3:2.

„Nezáleží, jestli to budeme rozhodčím vyčítat, nebo ne, zkrátka jedeme domů s prázdnou. Je to škoda, vedli jsme 2:0 a měli jsme to dovést do vítězného konce. Troufám si říct, že jsme měli hezčí akce než oni,“ hodnotil Rozehnal.

S jeho slovy do jisté míry souhlasil i trenér vítězného Chomoutova.

„Spokojenost s výsledkem samozřejmě je, ale myslím, že jsme stoprocentně nehráli to, na co máme. Hráváme daleko víc kombinačněji a tentokrát to bylo spíš takové nakopávání a silovější fotbal,“ hodnotil Adamík.

Rozehnal, který nastoupil ve středu zálohy, má za cíl se svým týmem soutěž zachránit.

„Kvalitu máme, bohužel doplácíme na to, že vedeme a nakonec prohrajeme. To se týmu stávalo i na podzim. Tahle soutěž je dobrá v tom, že jezdíte po okolí a máte takové derby. Máme tam ještě Nemilany, Nové Sady B, Červenku. To jsou mužstva, která jsou blízko Olomouce, mohou přijet diváci. Tahle soutěž je fajn. Uvidíme, jak budou hrát soupeři nad námi a jestli my něco uhrajeme,“ dodal slavný fotbalista.

Sokol Olomouc-Chomoutov – Sokol Kožušany 3:2 (1:2)

Branky: 61. a 81. Marta, 25. Kudlička – 12. Boháček, 22. Thomas. Rozhodčí: Šrejma – Jelen, Valouch. ŽK: Rigo, Sedlář (Ch.). Diváci: 150.
Chomoutov: Čtvrtlík – Trefil, Eliáš, Hrabálek (46. Sedlář), Pavlík, Marta, Fukan, Kubíček, Rigo (79. Beneš), Vybíral, Kudlička (68. Neplech). Trenér: Jan Adamík.
Kožušany: Pazdera – Sedláček, Boháček (49. Jílek), Guskovič (84. Zmeškal), M. Rozehnal – Stuchlík, Pučálka, D. Rozehnal, Soušek – Řehák, Thomas.

ROZHOVOR S DAVIDEM ROZEHNALEM NAJDETE
V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ OLOMOUCKÉHO DENÍKU