Sedmatřicetiletého obránce nezlákalo ani vábení mateřského klubu Sigmy Olomouc.

Od počátku prosince je z Belgie zpátky doma, kvůli rodinným problémům. David Rozehnal se už ale do klubu z Oostende nevrátí, rozvázal s ním smlouvu.

"Moje rodina je teď nejdůležitější a na ni bych se chtěl zaměřit. Všem bych chtěl poděkovat za fantastické roky v Oostende a doufám, že okolnosti dovolí se rozloučit osobně na stadionu," citoval slova českého fotbalisty klub na svém webu.

Andrák jej nezlákal

Rozehnal se stal vůdcem obranné řady a mentorem pro mladší spoluhráče Miliče a Lukakua.

I když český obránce vypadl ze sestavy, v Oostende si jej cenili pro jeho povahové rysy a slovo v hráčské šatně.

Není se co divit, že se o služby slavného odchovance ucházela Sigma Olomouc.

Vedení aktuálně čtvrtého týmu HET ligy Rozehnala lanařilo už delší dobu.

"V létě tyto úvahy padaly a bavili jsme se o tom. Tehdy David říkal, že to chce ještě rok vydržet v zahraničí. Během zimy se ale do toho nějakým způsobem dostaly jeho rodinné problémy, takže v tom dál nějaký posun nebyl," řekl sportovní manažer Ladislav Minář, který do budoucna nevyloučil možnou spolupráci.

"Je to asi čtrnáct dnů, kdy jsem potkal Davida a bavili jsme se o možnosti jeho zapojení do tréninkového procesu s týmem bez ohledu na tom, jestli by chtěl dál pokračovat v kariéře, nebo ne. Zatím do toho ale nějak neměl chuť," prozradil Minář.

PSG, Lazio,… Kožušany

Rozehnal, který je mnohonásobným reprezentantem a v roce 2004 získal bronz z mistrovství Evropy, se může pyšnit vskutku hvězdnou kariérou - výčet klubů, kde působil, hovoří za vše: FC Bruggy, Paris Saint-Germain, Newcastle United, Lazio Řím, Hamburger SV, OSC Lille…

V letošní sezoně hrál za Oostende i ve třetím předkole Evropské ligy proti Marseille. Teď chce nastupovat se svým bratrem Markem za Kožušany v I. B třídě.

Ve víkendovém zápase Kožušany - Doloplazy (1:4) byl David Rozehnal zapsán jako vedoucí mužstva.

Sobotní souboj v Chomoutově by už hvězdný fotbalista mohl ozvláštnit přímo na hrací ploše.