„Vrátí se? Co bude dělat?“

Menší „námluvy“ potvrdil sportovní manažer klubu Ladislav Minář, který Rozehnalovi nabídl možnost tréninkového procesu s celkem kouče Václava Jílka.

Jenže comeback na zelený pažit vinou zdravotních problémů v rodině nedopadl a není příliš pravděpodobné, že by rodák z Kožušan své rozhodnutí ještě zvrátil.

Tím spíš, když borec se 60 reprezentačními starty ve sbírce vidí, jak patří stoperské duo Hanáků ve složení Václav Jemelka - Uroš Radaković k nejlepším v lize a říká si o pozornost věhlasnějších klubů.

Skvěle fungující defenziva je základním stavebním kamenem Sigmy, díky kterému mohou fanoušci stále směle snít o účasti v pohárové Evropě.

Když k tomu připočteme fakt, že trenér Jílek raději (a lépe) pracuje s talentovanými a „nadrženými“ hráči, kteří mají motivaci posouvat se dál, není třeba konspirační teorie o Rozehnalově hráčském návratu rozvíjet dál.

Olomouc přešlapuje na místě

Jenže je tady ještě jedna varianta, která podle mého názoru dává mnohem větší smysl: funkcionářská dráha.

Byť se o této záležitosti na Hané šušká již několik let, stále je to spíš jen zbožné přání modrých příznivců než věc, která by dostávala nějaké reálnější obrysy.

Což je obrovská škoda.

Jazykově vybavená, inteligentní persona s nadhledem a obrovskými fotbalovými zkušenostmi z Belgie, Francie, Anglie, Německa či Itálie Sigmě chybí.

Takový Zdeněk Grygera, další internacionál, je pro Zlín v roli sportovního ředitele terno, zatímco Olomouc v tomto ohledu již několik let přešlapuje na místě.

Je fajn, že Sigma začala do trénování zapojovat své bývalé hráče jako Tomáše Janotku, Marka Heinze, občas i Michala Kováře s Romanem Sedláčkem.

Na vyšších místech, kde se rozhoduje, však tyto persony chybí.

"Máte přece Jaromíra Gajdu! To musí stačit,“ okomentoval toto téma na Twitteru ironickou poznámkou Radek Špiláček, bývalý dlouholetý záložník Sigmy, jenž se s klubem dřív nerozešel v nejlepším.

Větší kalibr, lepší image i pozice

Při vší úctě k Aleši Škerlemu, který svou novou roli vedoucího mužstva zastává velmi dobře a hráči se nechávají slyšet, že konečně klubové logistice nastavil řád, je Rozehnal ještě mnohem větší kalibr.

Se 37letým sympatickým odchovancem by moravský celek u veřejnosti pozvedl svou image a časem by třeba i vylepšil svou pozici v zákulisí, na což se často žehrá.

Když vám na dveře ve FAČR zaťuká bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004, je vaše pozice automaticky jiná.

Zeptejte se na Strahově či ve Zlíně, jak díky Grygerově renomé najednou funguje vzájemná spolupráce.

Snad to na Andrově stadionu, v jehož těsné blízkosti Rozehnal vlastní dům, brzy pochopí.