S týmem prožil vzestupy i pády.

Nevýraznou sezonu pod vedením trenéra Pulpita, Evropskou ligu, po odpočtu bodů za korupci také boj o holý ligový život. Vrcholy přišly letos v létě. Nejprve vítězství v domácím poháru a pak i Superpoháru.

Poprvé se v dresu Sigmy představil 5. srpna 2007 v Českých Budějovicích. Naposledy na devět minut ve včerejší pohárové odvetě s Duklou Praha.

„Jsem smutný, že opouštím klub, kde jsem toho tolik prožil a město, kde jsem si udělal spoustu přátel za těch skoro šest roků, které jsem tady strávil. Zároveň jsem ale šťastný z toho, že když už odcházím, tak v době, kdy jsme na tom dobře. Je tady skvělý tým a já se cítím být stále jeho součástí," prohlásil po zápase Rossi v obklíčení novinářů.

Jednatřicetiletý Brazilec mohl ze Sigmy odejít už v září do Kataru. Vydělávat petrodolary. Místo toho se ale rozhodl zůstat na Hané a útočit na nejvyšší fotbalové mety.

„Fotbalový život není jen o penězích," řekl tenkrát do médií.

Jeho už tak vysoká obliba u olomouckých fanoušků ještě stoupla.

„Nelituju toho. Před dvěma měsíci jsme bojovali o první místo v lize a hráli velmi dobře. Byla tady spousta důvodů, proč zůstat," tvrdí Rossi dnes, kdy se s klubem nedohodl na novém kontraktu.

„Nebyla to jen otázka peněž. Byl jsem tady dlouho a občas člověk potřebuje změnu. Jsem v týmu nejstarší a máme tady spoustu mladých a velmi dobrých hráčů. Teď dostanou příležitost oni. Mně bude už dvaatřicet," naznačil Rossi, proč už s ním olomoucké vedení přestalo počítat.

Trenér Roman Pivarník rozhodnutí nadřízených kousal hodně těžce. Na otázku, zda mohl Rossiho setrvání v klubu ovlivnit, odpověděl stručně a jasně: „Ne."

„Rossiho ztráta je pro mě samozřejmě nepříjemnost. V létě skončil Kučera a měl přijít hráč jako adekvátní náhrada. Nepřišel. Teď končí další hráč ze základu. Pokud chceme bojovat o pohárová místa, je třeba tým na určitých postech posílit. Ale to je otázka na klubový management, jak se s tím dokáže vyrovnat," řekl dále na tiskové konferenci po zápase s Duklou.

Tři týdny v Brazílii, pak se uvidí

Odchod Rossiho je pro Olomouc o to pikantnější, že v zákulisí se čile spekuluje o tom, že by mohl posílit Viktorii Plzeň, přímého konkurenta Hanáků v boji o nejvyšší příčky.

„O své budoucnosti zatím nepřemýšlím, teď se chystám odjet za rodinou do Brazílie a těším se na volno. Jestli se vrátím do Evropy, to začnu řešit až za dva nebo tři týdny. V minulosti jsem měl několik nabídek, ale momentálně nemám opravdu žádnou. Uvidíme, co budoucnost přinese. Líbí se mi tady, tuhle zemi mám rád, ale zatím nevím, jestli tady budu pokračovat," řekl ke svému budoucímu angažmá Rossi, který věří, že i bez něj se tým na jaře probojuje do Evropy.

„To, když jsme hráli Evropskou ligu, budou asi moje nejkrásnější fotbalové vzpomínky na Olomouc. Snad tam Sigmu v příští sezoně zase uvidím. To bych se přijel asi i podívat," prozradil fotbalista, který v české lize odehrál za Olomouc 133 zápasů a nastřílel 8 branek.

Symbolicky. Stejné číslo totiž nosil i na zádech. Na čas teď olomoucká osmička osiřela.