Zelenou k odchodu dostal od vedení bývalý reprezentant Marek Heinz a z Olomouce pravděpodobně v nejbližší době odejde brazilský záložník Daniel Rossi.

Brazilec s přezdívkou „Amigo" by se měl stát posilou katarského klubu Al-Ahlí z metropole Dauhá. Přestup by ale měl být dotažen až během příštího týdne, kdy se k němu plánuje oficiálně vyjádřit i vedení Sigmy.

Rossi se do České republiky vrátil ve čtvrtek a včera už trénoval s týmem na Andrově stadionu. Novináře s žádostí o rozhovor ale odmítl. Chce se prý soustředit na pondělní utkání.

S jednatřicetiletým brazilským středopolařem, který však v posledních dvou utkáních nastoupil na pravém kraji obrany, počítá do pondělního souboje druhého mužstva tabulky se čtvrtým i trenér Sigmy Roman Pivarník.

„Ještě jsme to všechno neprobírali. Přímo s Amigem jsem se ještě nebavil. Dnes se znovu připojil k týmu. Tím, že se hraje až v pondělí, tak má dostatek času, aby potrénoval. Pokud bude nachystaný, tak by měl hrát. Myslím, že mám v tomto ruce volné. O sestavě se ale rozhodneme až v neděli," řekl Pivarník na předzápasové tiskové konferenci, kde zavzpomínal také na svá předchozí vystoupení proti nejslavnějšímu českému klubu.

„V poslední době jsem hrál jen s jejich béčkem jako trenér Jihlavy. Naposledy ve druhé lize jsme je porazili na jaře doma i na podzim u nich. To se ale nehrálo na Letné, ale někde mimo. A jestli jsem tam vyhrál jako hráč? To po pravdě nevím, ale v té době, kdy jsem hrál, tam byly zápasy hodně složité," usmál se trenér Sigmy.

Jeho mužstvo vyrazí do Prahy až ráno v den zápasu a po kolejích, jak se už stalo při zápasech v hlavním městě tradicí.

„Jedeme opět RegioJetem až v pondělí ráno. Pak máme na hotelu oběd, odpočinek a přípravu na zápas. Kvůli tomu, že se hraje až večer, jsme se rozhodli jet jen na jeden den. V Praze jsme vlakem za dvě hodinky, což je ideální," řekl Pivarník.