To je nejzásadnější shrnutí z pohledu Tomáše Rosického před olomouckým zápasem kvalifikace MS 2014. 

Rosický dosud kvůli zhmožděnému svalu z utkání jeho Arsenalu na Bayernu Mnichov s národním týmem netrénoval. Ve čtvrtek už ale absolvoval předzápasový trénink bez úlev.

Tomáši, jak to vypadá s vaším zdravotním stavem?
Normálně budu trénovat, věřím, že zítra budu trenérovi normálně k dispozici a bud hrát.

Poprvé od Eura jdete do zápasu bez tlaku, je to příjemná změna, nebo spíš varující stav, aby tým zase nebyl až příliš v pohodě?
To říkáte vy, že jdeme poprvé do zápasu v pohodě. Ale ono to tak bylo i dřív, když jste si to nemysleli. Těšíme se na zítřejší zápas. Z mého pohledu to může být velmi dobré utkání. Dánové se snaží hrát velice kombinačně, nechtějí odevzdat balon. My se budeme snažit o totéž, takže diváci zítra mohou vidět velmi dobrý zápas.

Dánové přijíždějí do Olomouce po třech porážkách. V kvalifikaci nutně potřebují zvítězit. Vnímáte to?
Uvědomujeme si, že tady budou chtít vyhrát nebo určitě neprohrát. Tak jak jsem říkal, mohlo by to být dobré utkání, protože i my budeme chtít vyhrát. Diváci by z toho mohli profitovat. Z pohledu diváků je na co se těšit, jen doufám, že bude aspoň trochu slušné počasí.

Když odmyslíte Italy jako největšího favorita na postup, koho považujete za většího soupeře. Dány, nebo Bulhary?
Pro nás je to rozhodně Dánsko. Jak jsme říkali před chvílí, máme velkou šanci je v případě vítězství nechat bodově za námi. Budeme se snažit to zítra zvládnout.

Který hráč Dánska je podle vás nejlepší?
Pravděpodobně je to Daniel Agger. Je to skvělý obránce. Pravidelně hraje v Liverpoolu, ale co se mi na něm líbí nejvíc, je to, že se snaží hrát fotbal. Na obránce má velmi dobrou přihrávku.

Tento týden byl netypický tím, kolik rozptýlení jste zažili. Mixovali jste muziku, byli jste v hotelu s lanovkou, adoptovali jste žirafu. Projevilo se to nějak na atmosféře?
Asi bychom nebyli dobrý tým, kdybychom se nechali rozptýlit lanovkou a žirafou. Myslím, že to bylo v pohodě. Ty aktivity probíhaly dobře, bylo to takové oživení celého srazu. Potřebujeme jen zvládnout dobře ten zítřejší zápas, na který se všichni těší.