Sedmadvacetiletému Jakubu Petrovi končí na Hané kontrakt a nový nepodepíše. Podle informací Deníku by mohl autor tří druholigových branek z loňské sezony zamířit do Brna. Tam by se Petr potkal s trenérem Svatoplukem Habancem, se kterým se zná ze společného působení ve Slovácku, kde odchovanec Sigmy strávil ročník 2013/14.

Zbrojovce by se střední záložník pořádně hodil, neboť Pavel Zavadil odešel do Opavy a budoucnost Ukrajince Boryse Taščiho je nejistá. Jednoho nahradil Tomáš Pilík z Příbrami, druhým by mohl být právě Jakub Petr.

Kdo však v Olomouci zastoupí Petra? Jisté zatím je, že se do přípravy zapojí Petr Javorek z Táborska, což je však středopolař spíše defenzivního charakteru (stejně jako Jakub Habusta, jenž je také na odchodu ze Sigmy).

Tím ofenzivnějším by mohl být Tomáš Mičola z Baníku, který je momentálně bez smlouvy. Osmadvacetiletý univerzál se zkušenostmi z Francie či Slavie Praha se rozhoduje mezi nabídkou Ostravy, Olomouce a Trnavy. Podle informací Deníku by Mičola rád, i vzhledem k velmi vřelému vztahu ke klubu, zůstal v Baníku. K dohodě však zatím nedošlo.

Možná i proto, že druhý celek Fortuna národní ligy v minulé sezoně aktuálně intenzivně řeší příchod mnohem slavnějšího jména – útočníka Milana Baroše. Přemluví jej nový kouč Radim Kučera, který stejně jako Baroš pochází z Vigantic?