„Už jsem ale Olomoučák a když mám chvilku a jedu domů, tak jedu do Olomouce,“ říká 190 centimetrů vysoký stoper.

Páteční duel mezi úterním soupeřem českých reprezentantů Litvou a Skotskem nesledoval. Výsledek mu ale udělal radost.

„Trošku jsem to tušil, že asi moc gólů padat nebude. Nakonec nepadl ani jeden. Ten průběh jsem neviděl, ale něco takového jsem čekal. Rozhodně je to pro nás dobrý výsledek,“ mínil obránce Herthy Berlín.

Litevci sice nevyhráli, ale potřetí za sebou udrželi čisté konto.

„Mají hru založenou na dobré defenzivě. My se musíme pokusit prolomit ten jejich obranný val, vstřelit nějaké góly a pokud možno co nejvíc,“ říká Hubník.

Na hru soupeře se začne český národní tým připravovat až nyní. Prozatím se věnoval předvším své hře a informace o Litevcích trenéři hráčům nesdělovali.

„Na Litvu jsme se zatím ještě nechystali. Čekáme na videozáznam z toho utkání se Skotskem. Nejdřív ho zpracují trenéři a pak teprve přijde nějaká konkrétní příprava,“ prozradil Roman Hubník.

V současnosti se také Češi začínají mírně strachovat o stav třísla Tomáše Rosického. Záložník Arsenalu byl při sobotním regeneračním tréninku s týmem na hřišti.

Do tepla ze sychravého dopoledne v doprovodu fyzioterapeuta zamířil jako úplně první. Do úterka by ale měl být připraven.

„Je to náš základní kámen, takže by to byl problém, kdyby náhodou nebyl. Každopádně si myslí, že bude stoprocentně fit,“ prohlásil Hubník.

Ten si v pátek večer mohl zahrát v modelovém utkání proti bratrovi, jenže kvůli Michalovu zranění nakonec ze souboje Hubníků sešlo.

„Brácha nehrál, protože měl zdravotní problémy. Věděl jsem to dřív, že hrát nebude. Po Slavii dostal čtyři dny volna a byl by to asi risk, kdyby tam nastoupil. Byl to zápas a riskovat zranění ve fázi, v níž momentálně Olomouc je, by bylo nezodpovědné,“ připustil reprezentační obránce, kterému starší sourozenec dělá radost.

„Jsem rád, že mu to střílí a že se Olomouci daří, snad to tak bude pokračovat dál,“ okomentoval Roman Hubník aktuální formu nejlepšího střelce Gambrinus ligy i Sigmy.

„Doufám, že si s ním ještě někdy zahraju,“ dodal Hubník.