Mezi prvními kdo připojil své jméno pod výzvu spojmesilyprosigmu.cz je někdejší obránce Ladislav Kučerňák, následovala jména jako Luboš Reiter, David Rozehnal, Kamil Vacek, Marek Kaščák a další.

Je mezi nimi 
i Roman Hubník, v současnosti obránce Viktorie Plzeň.

„Chci dát najevo, že jsem pro změnu," řekl třicetiletý bývalý reprezentant v rozhovoru pro Deník.

Roman Hubník Nejjednodušší otázka na úvod. Proč jste se rozhodl k výzvě připojit?
Protože jsem Olomoučák 
a záleží mi na Sigmě. Chci, aby se vrátila tam, kde celá léta bývala. Vidím, že v posledních letech se v Olomouci asi dělá něco špatně, když se po třiceti letech spadlo do druhé ligy. A ani v té druhé lize bohužel žádná velká změna nenastala. Chci dát najevo, že jsem pro změnu.

Tomáš Ujfaluši, Pavel Hapal, Roman Brulík jsou podle vás lidé, kteří tu změnu mohou přinést?
V opačném případě bych to nepodepisoval.

Co konkrétního podle vás mohou přinést?
Když nic jiného, tak nový pohled na věc, čerstvý vzduch. Nová krev je podle mě potřeba, aby se klub oživil. Podle mého názoru Sigma upadá delší čas.

Spousta lidí si může říct, že Hubník chce pomáhat, ale když se měl možnost vrátit se, tak to neudělal. Jak to bylo s vaším letním návratem?
Dá se říct, že jsme byli domluvení. Pokud by se Sigma zachránila, byl bych v Olomouci. Na druhou stranu je mi třicet let a pořád si myslím, že mám na první ligu. Když to řeknu na rovinu, tak moje kariéra by ve druhé lize utrpěla. Záchrana v první lize byla od začátku podmínkou.

Takže návrat až po postupu Sigmy zpět?
(usmívá se) Jsem Olomoučák a jednou bych v Olomouci určitě chtěl kariéru zakončit. Jestli to bude za rok, za dva nebo za tři, nad tím teď tolik nepřemýšlím, když jsem smluvně zavázaný v Plzni.

Vztah k Olomouci ale máte zjevně stále silný, i když už nějakou dobu hrajete jinde. Je to tak?
Rozhodně. Mám tam trvalé bydliště a domů jezdím do Olomouce. Sigma mě vychovala, tady jsem začal svou kariéru. Na Olomouci mi záleží, ať už tady tu kariéru zakončím, nebo ne. Mám malého kluka, tak chci vědět, že když ho dám do Sigmy dostane tu nejlepší péči.

Pod výzvu už připojila podpis 
i řada současných či bývalých fotbalistů. Je to pro vás překvapení?
Asi spousta hráčů cítí, že 
v klubu něco nefunguje. Jsem rád, že to vidí stejně nebo podobně jako já. O té situaci Sigmy se samozřejmě bavíme. Třeba před Vánoci míváme pravidelně sraz a tam se sejdou opravdu hráči, nebo dnes už trenéři z nejrůznějších generací. Snad nás bude co nejvíc, něco se stane 
a klub zase půjde nahoru.

Hapal a Ujfaluši burcují: Spojme síly pro Sigmu! Zde TEXT VÝZVY

Gajda se schůzce s aktéry nebrání

Jaromír GajdaObsah výzvy „Spojme síly pro Sigmu" byl jedním z bodů na programu včerejší schůze výboru spolku SK Olomouc Sigma MŽ, který je jedním z akcionářů olomouckého fotbalového klubu.

„Dnes odpoledne jsme ve výboru onu výzvu, kterou jsme si přečetli v Olomouckém deníku, projednali a shodli jsme se, že nic nebrání tomu, a to doporučujeme, že na úrovni akcionářů, resp. jejich zástupců se můžeme setkat, abychom si vyjasnili konkrétní formy a způsob pomoci našemu klubu," sdělil předseda spolku a místopředseda dozorčí rady Sigmy Jaromír Gajda (na snímku vpravo).

Zároveň dodal, že by bylo nejlépe, aby signatáři oslovili předsedu představenstva Sigmy Josefa Lébra a dohodli termín schůzky.

„Já jako předseda spolku se rád takového setkání zúčastním 
a byl jsem tím na dnešním zasedání pověřen," řekl Jaromír Gajda.