Tady dostal první pořádnou ligovou šanci, tady zažil také průšvih s přeřazením do béčka a následný návrat na výsluní. O motivaci má tedy postaráno.

„Na zápas se samozřejmě těším. Na Slovácku byla vždycky výborná atmosféra. Jestli ale budu chytat, to se musíte zeptat vedle,“ ukazoval s úsměvem na trenéra olomoucké skvadry.

Jak se těšíte na zápas s mužstvem, v němž jste v minulosti drahný čas působil?
Samozřejmě se těším. Působil jsem tam sedm let. Atmosféra je tam vždycky dobrá. Těším se ale hlavně na to, že konečně zabodujeme, protože už je zase potřeba vyhrát.

Je pro vás motivací i to, že po zaváhání Sparty se můžete vrátit na druhé místo v tabulce?
Motivace to určitě je. Trenér nám to třeba teď na hřišti ještě říkal. Ale třeba pro mě osobně to nijak velký význam nemá, i když by samozřejmě bylo velmi příjemné vrátit se zase na druhé místo. My se ale musíme soustředit na sebe a bodově zabrat. Chceme minimálně remízu, ale v nejlepším případě samozřejmě vyhrát.

Na Slovácku se ale letos ještě nikomu nepodařilo vyhrát. Daří se jim možná až nad očekávání dobře.
Je pravda, že se jim daří. Navíc hrají i vcelku dobrý fotbal. Byl jsem se tam několikrát podívat a hráli opravdu dobře.Ale teoreticky by právě tohle mohla být naše výhoda. Mohli by si proti nám věřit a trochu hru otevřít. Roli favorita jim klidně přenecháme a rádi tam pojedeme překvapit (usmívá se).

Jsou v mužstvu ještě někteří vaši spoluhráči, s nimiž byste se mohl trochu poštengrovat?
Jsou tam někteří mladí kluci. Venca Ondřejka začínal ještě za mě, pak Kubáň a z gólmanů Tomáš Fryšták. Kluci jsou ode mě věkem trochu dál, takže to už na nějaké hecování není. To spíš s Honzou Palinkem, který dělá asistenta, nebo s masérem. Ale všechno jen v kamarádské rovině.

A poslední a možná nejdůležitější otázka. Budete vlastně chytat?
To se musíte zeptat tady vedle (směje se a ukazuje směrem k trenéru Psotkovi).