„A pevně věřím, že jsme si něco nechali i na poslední podzimní zápas s Baníkem," říká kouč Hanáků Václav Jílek.

Signál, kdy kopající (většinou Šimon Falta) přihrává míč z rohového kopu zprava po zemi na penaltu a nabíhající Jakub Plšek zakončuje, již Sigma během podzimu divákům ukázala.

V pátek však přidala další nacvičené akce.

„Dost jsme se na to zaměřili," přiznává pětigólový střelec Plšek.

Ten vstřelil jednu branku z penalty a jednu po krásné spolupráci s Petrem.

Zbylých pět olomouckých tref však mělo jasný rukopis, jehož schéma by se dalo zjednodušit: exekutor Falta, blokuje Šindelář a Chorý, do míče vletí Radakovič, zakončuje Plšek nebo Petr.

„Katastrofální pokrytí našich hráčů," hlesl zklamaný Miroslav Takáč, lodivod Prostějova.

Posuďte sami:

8. minuta: Falta z levé strany zahrává roh na hranici malého vápna, na který Chorý nedosáhne. I díky důrazu Radakoviče však přistává míč na hlavě zkoprnělého Ruse, od kterého se odráží přesně k levé tyči.

24. minuta: Falta kope roh z pravé strany po zemi na penaltu, kde si nabíhá Petr a posílá placírkou míč do sítě. Důležitá byla práce Šindeláře, který zablokoval Hirsche i Machynka.

29. minuta: Po faulu na Housku Plšek zpomalí náběh a pak míří z penalty přesně po zemi k pravé tyči.

41. minuta: Falta posílá z rohu zprava vysoký míč na zadní tyč. Plšek je stažen Pančochářem, ale hraje se dál. Nejvýše vyskakuje Radakovič, který přiťukává balon právě k Plškovi. Zpracuje si jej a druhým dotykem posílá tvrdou ranou za Kofroně.

44. minuta: Zleva kope roh pro změnu Zahradníček. Hráči si nabíhají na přední tyč, ale Plšek se vysmekne Pančochářovi a na zadní tyč v klidu umisťuje oblouček do brány. Blokoval Chorý.

69. minuta: Z pravého rohu posílá ostrý míč na malé vápno Falta, kde jej buldok Radakovič hlavičkuje na bránu. Kofroň vyráží před sebe. Yunis sklepává pro Plška, který se nemýlí.

„Myslím, že standardky daleko lépe zahráváme. Našli jsme optimum v tom, kdo a do jakého prostoru je má zahrávat," těší Jílka.

Výhodu má olomoucký trenér v tom, že je jeho mančaft poměrně dost vysoký. Šindelář, Radakovič, Plšek, Petr či Chorý měří víc než 185 centimetrů.

Faltovi či Zahradníčkovi pak stačí trefit přesně jasně určený prostor.

„Opakováním dochází k určité míře fixace náběhu a sladění. Ale určitě to souvisí i s naivitou soupeře, protože by měl ty situace řešit trošku líp. Je to o tom, jestli lépe zareaguje bránící nebo útočící hráč, a já jsem rád, že se nám v tom teď daří. Teď ještě Baník," uzavírá Jílek.