Brněnskou bránu vůbec neohrozil.

„Vím, že jsem neměl ani jednu střelu… Ale pracoval jsem, co to šlo. Snad už příště nějaká šance přijde a proměním ji,“ nezoufal muž, jehož výkon Deník ohodnotil podprůměrnou známkou 4.

Návrat na půdu Zbrojovky, kde se mu náramně dařilo. Jarní premiéra. Důvěra trenéra.

Všechny tyto motivační faktory měly na Řezníčka působit pozitivně, už úvod však naznačil, že souhra s olomouckými spoluhráči ještě nějakou dobu potrvá.

„Trošku mě naštvala hned ta první situace asi ze třicáté vteřiny. Dostával tam balon směrem do brány soupeře, ale sekal to zpátky. Tak se ubíral celý první poločas, scházela nám přímočarost na posledních třiceti metrech,“ nelíbilo se trenéru Václavu Jílkovi.

Rval se, občas scházela kvalita

Po pauze sice přišlo zlepšení, ale ke kýženému gólu to nevedlo.

Nejvýraznější Řezníčkův moment? 49. minuta: únik po pravém křídle a střílený centr na malé vápno, který na poslední chvíli brněnská defenziva odvrátila. To bylo z jeho strany vše.

„Ale myslím, že jsme je přehrávali, vždyť jsme měli tři stoprocentní šance,“ řekl 29letý forvard.

„Optimální to však nebylo, hráli jsme pomalu, ze strany na stranu, ani se nám v tomhle počasí na zmrzlém hřišti nedařilo moc kombinovat,“ doplnil vzápětí.

Očekávání olomouckého realizačního týmu?

Jednoznačně vyšší, přesto měl kouč Jílek pro Řezníčkovo mdlé představení pochopení.

„Že by mě vyloženě zklamal… Musíme uznat, že Brno bylo dobře připravené, hrálo organizovaně. Moc prostoru tam pro něj nebylo, ale udržel spoustu balonů, rval se. To splnil. Měl nějaké zdravotní problémy, nebyl úplně v tréninku, takže logicky občas scházela kvalita. Věřím, že postupem času to bude lepší,“ uvedl.

Pivarník blafoval

Nejspokojenější tak s tím, jak střelce 56 ligových branek uhlídala, byla domácí Zbrojovka.

Dobře naladěný lodivod Roman Pivarník přiznal, že na předzápasové tiskové konferenci blafoval.

Ve čtvrtek totiž prohlásil, že Řezníčka v sestavě Sigmy nečeká.

„Věděli jsme, že Řezníček má zdravotní problémy. Žijeme v Olomouci, takže samozřejmě informace máme. Pak už jsem ale věděl, že trénuje a je připravený, před novináři jsem trošku zalhal,“ usmíval se a pochválil své hráče: „Stopeři odvedli vynikající práci.“

Zvýšenou motivaci proti Olomouci, kde jako trenér skončil v květnu 2013, přestože Sigma držela čtvrtou příčku, však Pivarník již nemá.

„Ani ne. Přece jen jsem od té doby už byl v Bohemce a Plzni, takže už je to v normě,“ uzavřel.