„Těžko k tomu něco říkat. O lepší výsledek jsme se připravili vlastní nedisciplinovaností a proměňováním šancí. I když podle mě není takový počet karet normální," řekl trenér Konice Roman Jedlička.

Už ve druhé minutě se proti jeho mužstvu kopala penalta, kterou proměnil Mudrák. „Penalta byla jasná. Hlaváček už šel sám na branku a soupeř ho strčil oběma rukama," řekl kouč Šternberku Milan Schmidt.

Jeho protějšek měl ale jiný názor. „Podle mě byla zase přísná. Stejně jako v Medlově. Ale byl tam pan Seidl (předseda komise rozhodčích – pozn. red.). Všechno to viděl. Nemá cenu se dohadovat. Od té penalty se ale všechno odvíjelo," uvedl Jedlička.

Hosté pak víc protestovali, než hráli. „Ať už rozhodčí nastaví jakýkoliv trend, musíme se s tím vyrovnat," řekl Jedlička. „Dva brejky jsme měli, ale nevyužili jsme je. Po přestávce to samé. Na branku šli Schön i Kamený, ale nedáváme góly," posteskl si Jedlička.

Rozhodující druhou branku si pak hosté nešťastně vstřelili sami. Duškovu střelu srazil obránce do protipohybu brankáře Rece.

„Celkově bych řekl, že zápas byl oboustranně slabší průměr. Pro nás to ale v aktuální situaci bylo asi maximum. Vítězství si hodně cením," prohlásil šternberský kouč Milan Schmidt.

Jeho svěřenci měli v nohách čtvrteční dohrávku se Želatovicemi, ve které zvítězili 4:1, ale také přišli o další tři fotbalisty. „Čtvrtek jsme ještě odehráli jakž takž, ale zranil se Kymlička a omarodili Novosad a Zifčák, takže jsme se dostali trochu do krizové situace," prozradil Schmidt.

„Chybělo nám z různých důvodů celkem snad osm hráčů. Museli jsme si pomoct dvěma dorostenci, takže jsem za vítězství moc rád. I když výsledek je lepší, než byla hra," dodal Schmidt.

Koničtí, kteří inkasovali celkem dvanáct žlutých karet, nakonec dohrávali v deseti. Střídající Tomáš stihl za osm minut pobytu na hřišti dvě, a tudíž viděl i červenou. „Obě byly za protesty, stejně jako většina dalších žlutých. A nebyly to žádné vulgarity. Nemyslím si, že takový počet je v pořádku," podotkl Jedlička.

FK Šternberk – Sokol Konice 2:0 (1:0)

Branky: 10. Mudrák z pen., 60. vlastní. Rozhodčí: Zelík – Podhajský, Dorušák. ŽK: Tvarbožek, Vytřísal, Toman – Růžička, R. Řehák, T. Sedláček, Rec, F. Drešr, Blaha, Antl, Kamený, Schön, T. Řehák, Kořenovský. ČK: 88. T. Řehák.

Šternberk: Vytřísal – Tvarbožek, Mudrák, T. Frieb, Coufal – Vinkler, Dušek, Toman, Tomanec – Koryťák (58. Sklenář), Hlaváček. Trenér: Milan Schmidt.

Konice: Rec – R. Řehák, Čižmar, Růžička (25. Bílý), Antl – Kořenovský, Vydržel (18. Kamený), T. Sedláček, F. Drešr – Schön (80. T. Řehák), Blaha. Trenér: Roman Jedlička.