V tradičním moravském derby (sobota 15:00) již Sigma „šmrdlat“ míč před šestnáctkou Brna nechce, dravost a přímočarost by do její hry měl přinést Jakub Řezníček.

V neděli měl volno, kvůli plzeňsko-olomoucké dohodě nemohl ve vzájemném zápase nastoupit.

Šlágr 17. kola HET ligy tak sledoval (paradoxně vedle kamaráda Tomáše Pilíka, jenž bude v sobotu v dresu Zbrojovky jeho soupeřem) jen z tribuny Androva stadionu.

V sobotu už bude Řezníček povolán do boje, vyhecované derby dvou tradičních rivalů si žádá válečníky.

Devětadvacetiletý útočník toto kritérium splňuje dokonale. Rány umí rozdat i přijmout, ligoví stopeři jej rozhodně nemají v kategorii příjemných protivníků.

Do „hodného“ olomouckého mančaftu plného technických plejerů tak Řezníček přinese svěží vítr.

„Svým způsobem hry může ostatní infikovat v tom dobrém slova smyslu, to znamená pohyblivostí, náběhovostí. Možná bude vytvářet víc pozic pro ty kolmé míče za obranu. Mohlo by nám to určitě pomoct,“ věří trenér Sigmy Václav Jílek.

„V tréninku jsme pracovali na tom, abychom to víc pouštěli směrem na bránu. Proti Plzni jsme měli střelecké možnosti, ale nevyužili jsme to. Chceme být nebezpečnější a přímočařejší,“ dodává.

Pivarník: Chtěl jsem ho hodně

Přestože host z Viktorie nemohl v prvním kole nastoupit a ve Zbrojovce zažil velmi úspěšné období, zvýšenou motivaci na své jediné zimní posile Jílek nepozoruje: „Kuba má tu vnitřní motivaci pořád dostatečnou, pracuje na sobě a chce ukázat, že kvalitu má. Ať už nám tady v Olomouci nebo v Plzni.“

Přitom nechybělo mnoho a Řezníček skončil v zimě opět v Brně, které o něj stálo společně s ostravským Baníkem.

„Chtěl jsem ho hodně už kdysi do Bohemians, než šel do Brna. A chtěl jsem ho i teď, protože se mu tady dařilo, dával góly. Bohužel jsme na něj nedosáhli,“ přiznává kouč Zbrojovky Roman Pivarník.

„Otázkou je, jestli bude v základní sestavě. Já předpokládám, že ne,“ překvapuje vzápětí svým tipem.

Úplně nové Brno

Jeho mančaft na úvod prohrál v Ďolíčku, body tak v boji o záchranu potřebuje jako sůl. Z cesty, kterou Pivarník na jihu Moravy nastolil, však uhnout nechce.

„Pokračujeme v určitých věcech, chceme hrát kombinační fotbal. Bohemku jsme nepustili do šance, dostali jsme bohužel gól z jediné střely, to byla penalta. Teď potřebujeme přidat ofenzivní nadstavbu, k tomu už by nám mohl pomoct uzdravený Kratochvíl,“ vysvětluje.

Nové Brno chválí i protějšek Jílek. Zápas jako na podzim, kdy Sigma svého soka sfoukla jak svíčku třemi góly během úvodní čtvrthodiny, se rozhodně očekávat nedá.

„Bude to diametrálně odlišné, současné Brno je daleko kompaktnější a organizovanější, není to mužstvo, které by hrálo nějaký jednoduchý hurá fotbal směrem nahoru a tam se o to rvalo. Navíc přes zimu dobře posílilo, Tipsport ligu nevyhráli náhodou. Musíme si pohlídat brejkové situace, mají tam na krajích Acostu nebo Lutonského, to jsou všechno rychlí hráči do tahu,“ uzavírá.