Nadějným směrem pro hosty nastavil vývoj zápasu ve 20. minutě hulínský Jozef Mršťák, když poslal odražený míč k tyči Chvějovy branky. Jenže na brzké vedení Spartaku domácí bleskově odpověděli podle příručky moderního fotbalu. Centr levého beka Hýbla uklidil na vzdálenější tyči jeho kolega na pravé straně, obránce Vlastimil Vidlička. Do poločasu navíc Sigma vedla, když akci Plška středem hřiště korunoval gólem Michal Stříž.

Po poločasové pauze vypadli mladíci ze Sigmy na chvíli ze hry a Hulín se snažil dosáhnout na vyrovnání, jenže v pokutovém území chybělo hostujícím fotbalistům více štěstí či důrazu a Olomouc optickou převahu hostů přestála. „O přestávce jsme si řekli, že musíme těsný výsledek udržet co nejdéle. Měli jsme nějaké náznaky, ale pak jsme udělali třetí hrubou chybu," litoval trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.

Jakékoliv myšlenky Hulínských na bodový zisk totiž uťal dobrou prací při napadání Marek Schmidt, který využil zaváhání stoper Číhala a ztráta míče posledním hráčem před brankářem byla pro Hulín osudná, Sigma vedla v 69. minutě po střele Schmidta 3:1. Domácí tým už poté bez větších obtíží ubránil utlumený Spartak a trenér Sigmy Radim Kučera mohl své hráče pochválit. „Ze začátku jsme prohrávali, ale kluci to otočili, to je hodně pozitivní. Hlavně, že jsme to stihli už v prvním poločase. Dnes jsme se daleko víc tlačili do koncovky, šancí jsme tolik neměli, ale dali jsme tři góly. Produktivita se hodně zlepšila a já jsem spokojený," komentoval utkání Kučera.

„Určitě mě mrzí, že jsme nezískali aspoň bod. Čekali jsme těžký zápas proti běhavému soupeři. Ale rozhodly tři naše individuální chyby, které domácí potrestali a zaslouženě zvítězili," uznal hostující kouč Lehkoživ.

SK Sigma Olomouc B – SK Spartak Hulín 3:1 (2:1)

Branky: 21. Vidlička, 36. Stříž, 69. Schmidt – 20. Mršťák. Rozhodčí: Hájek – Kůrka, Nováček. ŽK: Štěrba, Plšek, Richter – Laciga, Krhut, Barcúch. Diváci: 120.

Olomouc B: Chvěja – Vidlička, Štěrba, Habusta, Hýbl – Zahradníček (78. Hladík), Richter, Plšek (68. Nešický), Texl, Stříž (77. Langer) – Schmidt (89. Holub). Trenér: Radim Kučera.

Hulín: Vogl – Vyskočil, Číhal, Červenka, Pacl (46. Barcúch) – Krhut (79. Ševela), Laciga, Kadlec, Mršťák – Rokos (66. Paciorek), Kopečný. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Autor: Stanislav Heloňa