Sigma vstoupila do zápasu koncentrovaná a brzy vedla o dvě branky. Obě vstřelil talentovaný Lukáš Buchvaldek. První po přihrávce Hýbla už 
v 6. minutě, druhou tvrdou ranou z hranice šestnáctky.

Pak se hra vyrovnala, i když Buchvaldek mohelnické obraně dál dělal potíže. „Zkoušeli jsme ještě různé varianty, ale i tak jsme do zápasu vstoupili velmi špatně. Od dvacáté minuty už jsme ale byli vyrovnaným soupeře i tak kvalitnímu týmu, jakým Sigma je," řekl kouč Mohelnice Květoslav Pospíšil.

Po přestávce dokonce Mohelnice dokázala vyrovnat. 
Z trestného kopu se prosadil Knop a na 2:2 srovnal čtvrt hodiny před koncem stoper Kuba, který se ve druhém poločase posunul na hrot útoku.

„Troufám si říct, že po prostřídání jsme byli dokonce lepším týmem. Sigma nás pak ale v podstatě z jediné šance ve druhém poločase ztrestala. Tam se zápas zlomil," řekl Pospíšil.

Devět minut před koncem se v další šanci ocitl Buchvaldek. Brankář Studený míč vyrazil, ale jen k Žákovi, který střelou do prázdné branky rozhodl.

„Přestože jsme nakonec 
o remízu přišli a prohráli, nemám problém svoje mužstvo pochválit. Snad s výjimkou začátku zápasu. Byl jsem 
s předvedenou hrou vcelku spokojen," uzavřel Pospíšil své hodnocení.

Mohelnice pokračuje v přípravě v sobotu utkáním proti Šumperku v Moravičanech. Sigma hraje doma s béčkem Zlína.

FK MOHELNICE – SK SIGMA OLOMOUC B 2:3 (0:2)

Branky: 57. Knop, 75. Kuba – 6. a 12. Buchvaldek, 81. Žák.

Mohelnice: Studený – T. Krejčí (46. Olejník). Kuba, Pinkava, Fiala – Hapal (75. Strnad), Fišara (75. Dlugoš), Dlugoš (46. Knop), Kotůlek (46. Knýř) – Kopa (46. Mráček), Večeřa. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Sigma B: Neuer (46. Chvěja) – Hladík, Štěrba, Jemelka, Hýbl (46. O. Ševčík) – Buchvaldek (46. Fišer, 72. Buchvaldek), Asante (79. Richter), Richter (46. Bzirský), Stříž (75. Schmidt), Vichta – Schmidt (46. Žák). Trenér: Augustin Chromý.