Úvod utkání však konečnému výsledku vůbec neodpovídal.

Hrál se důrazný fotbal s poměrně dost nepřesnostmi.

Na domácím týmu bylo vidět, že mu vázne souhra, což se však každou minutu zlepšovalo.

A není divu – za modré nastoupili Jan Rajnoch, Martin Šindelář, Uroš Radakovič, David Houska či Jakub Plšek, což jsou hráči, kteří moc času na sehrání se zbytkem týmu neměli.

Poté však začala modrá mašina šlapat, a především její beranidlo Tomáš Chorý. Ten totiž vypracoval první gólovou šanci, když po průniku předložil míč do šestnáctky na Jakuba Plška, ten přiklepnul Houskovi, ten však bránu minul.

Vytáhlý útočník se gólu dočkal ve 24. minutě, když se zavěsil do vzduchu a překonal nejistého Porcala v bráně Varnsdorfu.

Za tři minuty mohl přidat druhý gól, sám před gólmanem však selhal.

A tak se střelec změnil na nahrávače. Čtyři minuty před koncem první půle totiž obešel obránce, předložil do šestnáctky Plškovi, jehož střelu pustil ostudně Porcal do sítě.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Varnsdorf. Snažil se přimáčknout Sigmu k její šestnáctce, obrana domácích však v poklidu odolávala.

Především trojice Rajnoch – Šindelář – Radakovič řešila ošemetné situace s velkým klidem. A zbyl jim i čas na útočení.

V 55. minutě se na útočný výlet vydal Rajnoch, míč se k němu dostal na hranici šestnáctky, hanácký stoper však bodlem pálil jenom do Porcala.

A obrana Severočechů hořela dál. O čtyři minuty později utekl na levém křídle Falta, přízemním centrem našel zcela volného Hladíka, ten však míč minul.

Ofenziva domácích však pořádala den otevřených varnsdorfských dveří i nadále.

V 67. minutě se krásně uvolnil Falta, vystřelil tvrdou ránu, Porcal jednou rukou vyrazil míč k úplně volnému Plškovi, a ten nezaváhal.

Domácímu středopolaři pak k hattricku dopomohl střídající Jakub Rolinc. Ten nejprve pálil po centru Hladíka, hostující gólman vyrazil pouze před sebe a Rolinc tělem udělal místo pro opět volného Plška, který prudkou střelou pod víko zvyšoval už na 4:0.

Rozebranou žlutou obranu navíc za další dvě minuty pokořil Jakub Rolinc, který chladnokrevně podél gólmana zakončil samostatný únik.

Varnsdorf si za celý zápas vypracoval jedinou gólovou šanci. Při průniku Zbrožka však nejprve zasáhl Rajnoch, a poté střelu padajícího záložníka nohou vykopl Spurný na roh.

Sigma zbytek utkání dohrávala ve velké pohodě a nakonec udržela čisté konto, což potěšilo trenéra Chromého.

Ziskem prvních tří bodů se Sigma odlepila z posledního místa FNL a usadila se na jedenácté příčce. Zato Varnsdorf je se ziskem dvou bodů předposlední.

SK Sigma Olomouc – FK Varnsdorf 5:0 (2:0)

Branky: 24. Chorý, 41., 67. a 83. Plšek, 85. Rolinc. Rozhodčí: Váňa – Černý, Boček. ŽK: Štěrba – Zbrožek, Skwarczek, Jurča. Diváků: 209.

Sigma B:  Spurný – Štěrba, Radaković, Šindelář, Jemelka – Hladík (85. Texl), Plšek, Rajnoch, Houska, Falta (72. Schmidt) – Chorý (81. Rolinc). Trenér Augustin Chromý.

Varnsdorf: Porcal – Filip, Kvída, Durdevič, Norek, Skwarczek (55. Jurča), Daníček, Zbrožek, Tvaroha, Rudnytsky (79. Juroška), Schubert (55. Kotiš). Trenér Roman Skuhravý.