Rezerva Holice smetla Ústí, mladík Pezzoti slavil hattrick

Olomouc – Béčko Holice si spravilo chuť po vysoké porážce 1:5 v Určicích a stejným poměrem rozdrtilo na domácím hřišti Sokol Ústí.

26.8.2012

Juniorka HFK (v bílém) Foto: DENÍK/Martin Dostál

Hlavním strůjcem vítězství byl osmnáctiletý útočník Gianpaolo Pezzotti, který vstřelil tři branky.

„Celkově bych utkání hodnotil jako velmi povedené. Rozhodl dobrý vstup, kdy chlapci velice dobře napadali zadní řady soupeře," konstatoval domácí trenér Petar Aleksijevič.

HFK o výhře rozhodl již v první půli, kterou vyhrál 3:0. Do vedení šla Holice už v páté minutě, kdy se z dorážky poprvé v zápase trefil Pezzotti. Uběhlo jen pět minut a domácí vedli 2:0, když se trefil Hornich.

A když těsně před koncem poločasu zvýšil na 3:0 opět Pezzotti, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

„Šli jsme brzy do vedení, což našemu mladému mužstvu velmi pomohlo. Naši nezkušení hráči potřebují dát první gól a hra je pak mnohem kvalitnější," prohlásil domácí trenér Aleksijevič.

„V první půli byl soupeř lepší a jeho vedení bylo zasloužené. Sice jsme se připravovali na rychlé a šikovné hráče Holice, ale dostali jsme brzy dva góly a po deseti minutách prohrávali 0:2," uvedl ústecký trenér Zdeněk Hoffmann.

Kromě dvou brzkých gólů v síti Zemana mrzely hostujícího kouče také dvě neproměněné šance z první půle.

„Za stavu 0:2 nedal gólovku Lhotský a pak také Žoch trefil tyčku. Kdybychom dali gól, utkání mohlo být ještě dramatické," řekl Hoffmann.

Na začátku druhé půle přidala Holice ještě dva góly. Nejprve dokonal svůj hattrick Pezzotti a poté uzavřel gólový účet domácích stoper Tomáš Drmola. Za hosty ještě v závěru korigoval výsledek Žoch.

Holice tak zvítězila 5:1 a připsala si první výhru v nové sezoně.

„Velmi nám pomohlo, že jsme mohli použít tři hráče z áčka. V brance nastoupil Karabina a v útoku hráli Korčián s Chmelem a oba si připsali dvě asistence. Jejich přítomnost a zkušenosti našim mladým klukům velmi pomohly,"pochva­loval si přínos hráčů áčka Aleksijevič.

1. HFK Olomouc B – Sokol Ústí 5:1 (3:0)

Branky: 5., 42. a 55. Pezzotti, 10. Hornich, 58. Drmol. Rozhodčí: Žvátora – Kubíček, Knoll. Diváků 85.

HFK B: Karabina – Štěpánek (47. Krumpolc), Drmola, Vykydal, Beneš – Sedláček, Buček, Hornich – Kročián (65. Kucharčuk), Chmelo (55. Holásek), Pezzotti. Trenér: Petar Aleksijevič.

Ústí: Zeman (46. Bernkopf) – Palacký, Šmolka, Pančochář, Ševčík (60. Bagar) – Škařupa, Skácel, Plesník, Sencovici – Lhotský (46. Blažek), Žoch. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Olomoucký Pirát Pikal: Životní změna? Jako poslanec budu víc ve vlaku

Jedním z největších překvapení letošních voleb do poslanecké sněmovny je bezpochyby Česká pirátská strana.

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

FOTOGALERIE / Prokletí domácího stadionu je u konce. Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli na vlastním ledě.