Domácí měli celé utkání hru pod kontrolou. Hosté nehráli špatně, ale na solidní útočný fotbal domácích zkrátka neměli. Za celé utkání si vytvořili jen dvě šance.

V 16. minutě vybojoval Minka míč u rohového praporku, poslal krásný centr na hranici malého vápna na Kaderku, ale gólman Šrom pohotově vyběhl a míč získal pod svou kontrolu. Druhou možnost měli hosté až čtyři minuty před koncem.

Z dálky vystřelil poměrně tvrdě Plhák, míč prolétl těsně nad břevnem domácí svatyně. Domácí tým měl první šanci hned v úvodu utkání. Z postu pravého křídla nebezpečně vystřelil Bahounek.

Další šance byla již gólová. V 11. minutě poslal Bahounek perfektní přímý volný kop na nohu Vacka a jeho střela skončila za zády gólmana Jurčáka – 1:0.

V dalších minutách domácí kontrolovali hru, neustále se tlačili na polovinu hostů, ale tutovku si vytvořili až ve 34. minutě. Po ojedinělém útoku hostů získali míč a dlouhým pasem poslali do gólovky M. Kouřila, který trefil tyč jesenické branky.

Tlak domácí pokračoval i po přestávce. Ve 49. minutě přihrál Zálešák solidní balon Smékalovi, ale jeho hlavička šla těsně vedle. O pět minut později měl Smékal další možnost, ale mířil nad. Ještě jednou měl Smékal gól na kopačce.

V 70. minutě dostal míč z trestňáku Bohounka, mířil však přesně do náruče gólmana. O minutu později zahodil Luňák největší šanci zápasu, když přihrávku Smékala poslal ze tří metrů vedle tyče.

Ještě v závěru se prokřehlí diváci mohli potěšit pěknou akcí, Čižmarova střela však orazítkovala jen břevno. Zápas tak skončil hubeným vítězstvím lídra soutěže, který však může být spokojen s předvedenou hrou a tříbodovým ziskem.

1.HFK Olomouc B – TJ Jeseník 1:0 (1:0)

Branka: 11. Vacek. Rozhodčí: Petr Caletka. ŽK: Vacek, Čižmar – Minka, Jurčák, Harazin. Diváků: 100. 1.HFK „B“: Šrom – Bahounek, Luňák (90. Janeček), Zálešák, Vykydal (46. Kouřil), M. Krejčí, Neužil (65. Koutek), T. Krejčí, Vacek, Smékal, Čižmar. Trenér Zbyněk Kurfürst. Jeseník: Jurčák – Skoupil, Zykmund, T. Glac (76. Ivanič), Salva, Hapal, Minka, Harazin, P. Glac (82. Woitek), Mravec, Plhák. Trenér Ladislav Krobot.