„Těším se však stejně jako na ten první," říká šestašedesátiletý bývalý brankář, který by si rád dal po výhrách českého týmu dobré francouzské víno.

U reprezentačního A-týmu působíte čtrnáctým rokem. Jak se za tu dobu změnil Jiří Vít jako fanoušek a masér národního týmu?
Myslím, že to bude už můj čtvrtý evropský šampionát, ale těším se na něj úplně stejně jako na ten první. Je to ve Francii, což je krásná země, chtěl bych, aby to dopadlo co nejlíp. Jinak co se mé práce týče, je to všechno už zase mnohem dál, více modernější. Máme o dva fyzioterapeuty víc, klade se vyšší náročnost na techniku léčení úrazů, ale zejména i na jejich prevenci.

Na rozdíl od hráčů je vás v realizačním týmu dost z Moravy, k vám a Karlu Brücknerovi přibyl Přerovák Pavel Vrba. Držíte spolu hanáckou basu?
Každý trenér je v něčem specifický, ale myslím, že jak Pavel, tak Karel jsou oba vynikající. Moc se však nerozlišuje, odkud kdo je. Jestli jde Čech na masáž k Moravákovi nebo naopak. Jsme národní tým, držíme basu celkově a udržujeme pořád příjemnou pohodu. Stejně tak se vůbec neřeší nějaké skupinky mezi Plzeňáky 
a sparťany. Jsme dobrý kolektiv vybudovaný na pevných základech, nějaké rozbroje nepřichází v úvahu.

Hodně času na cestách na reprezentační srazy trávíte právě s Karlem Brücknerem. Jak se těší na šampionát on 
v nové roli konzultanta?
Zrovna v neděli po zápase s Jižní Koreou jsme spolu jeli autem z Prahy do Olomouce. Moc se na turnaj těší, protože se o fotbal stále hodně zajímá. Vždycky má k tomu co dodat a říct, to tak asi už zůstane napořád.

Teší se Jiří Vít na francouzské víno a gastronomické lahůdky?
Jaká je nálada v českém týmu? A co hvězdy?
Velký rozhovor s masérem Jiřím Vítem čtěte v úterním tištěném vydání vašeho regionálního Deníku.