Po skvěle upraveném trávníku se proháněla celá česká ekipa, jen největší hvězda chyběla. Tomáš Rosický první trénink reprezentace v hanácké metropoli vynechal. Důvodem je natažené tříslo.

Trenér Michal Bílek se uklidňuje tím, že by to nemělo být nic vážného.

„Má trošku jakoby natažené tříslo, ale jak jsem s ním mluvil, nejedná se o nic těžkého. Nestalo se mu to v tréninku, věřím, že to je něco lehčího. Ale taková věc je vždycky nepříjemná,“ připustil Bílek.

Diváci se tak mohli bavit sledováním třeba reprezentačního navrátilce Milana Baroše nebo Tomáše Necida.

Útočníka CSKA Moskva by v úterý mohla čekat olomoucká premiéra. Přestože v české lize Necid odehrál před odchodem do Ruska 45 utkání, na Andrově stadionu nevyběhl ani jednou.

„Může to tady být moje premiéra,“ pousmál se. „Je super, že je vyprodáno. Věřím, že nám diváci pomůžou ke třem bodům,“ dodal na adresu olomouckého obecenstva, které ještě nikdy v historii nevidělo český národní tým na svém stadionu prohrát.

Trénink svěřenců Michala Bílka si nenechal ujít ani jeho olomoucký kolega Zdeněk Psotka, který dorazil přímo na střídačku. Tam dlouze konverzoval s Bílkovými asistenty Luďkem Klusáčkem i Františkem Komňackým.

PODÍVEJTE SE TAKÉ


SIGMA VYJDE BÍLKOVI VSTŘÍC A BUDE HRÁT JAKO LITEVCI


PENDOLINO PŘIVEZLO DO OLOMOUCE FOTBALOVOU REPREZENTACI


PROGRAM REPREZENTACE V OLOMOUCI

Martin Dostál a ČTK