„Není tu pouze Pepa Hušbauer, který má povinnosti při vyhlašování na galavečeru a měl by dorazit do jedenácti dvanácti večer. Jinak jsme všichni v pořádku," řekl novinářům trenér Pavel Vrba.

Reprezentace se sešla v sobotu po posledním ligovém kole. V deset večer měli sraz hráči působící mimo Spartu, do půlnoci pak Letenští, kteří převzali mistrovský pohár a slavili titul.

„Jsem rád, že funkcionáři pochopili, že pro reprezentanty ještě sezona nekončí. Vážím si toho, že i když třeba měli nějaké společenské akce, tak hráče do určité hodiny uvolnili. Chtěl bych jim poděkovat," uvedl Vrba.

Osmička sparťanů dorazila po oslavách naprosto v pořádku.

„Myslím, že i novináři z Blesku byli malinko zklamaní. Čekali na hotelu a nedočkali se," dodal Vrba.

V neděli  dopoledne se reprezentace přesunula vlakem do Olomouce, v podvečer bude trénovat na Andrově stadionu.

„Půjde spíš o takový regenerační trénink. Pouze dva hráči, kteří včera nehráli, a gólmani budou mít takový skupinový trénink," řekl Vrba.

Mrzí ho, že nebude moct vyzkoušet zraněného útočníka Necida.

„Chtěli jsme vyzkoušet trošku něco jiného s nějakým hrotovým hráčem. Víme, že v lize jsou pouze tři typologicky stejní hráči – Pospěch, Došek, Necid. Vzhledem k věku jsme chtěli vyzkoušet nejmladšího. Samozřejmě, že je to trochu komplikace, ale to se ve fotbale někdy stává. Jsem rád, že Teclík byl okamžitě k dispozici," řekl Vrba.

Úterní duel s Rakouskem bude pro Vrbu třetím zápasem na lavičce národního týmu. V březnu v premiéře s Norskem i na konci května ve Finsku uhrál s mužstvem remízu 2:2.