„Vizi máme jasnou a to je bodovat naplno a podpořit to dobrým výkonem," prohlašuje trenér Václav Jílek.

Vzpomínky na matný výkon hlavně v první půli zápasu MOL Cupu jsou ještě poměrně čerstvé.

Nyní ale nastoupí oba celky v jiných sestavách, v lepším rozpoložení je domácí Sigma.

Úspěch ve fotbalové národní lize je přece jen prioritou olomouckého týmu a tak by Hanáci neradi opakovali nasazení jako v poháru.

„Vycházel bych z prvního a druhého poločasu. Byl vidět jasný rozdíl. Když jsme přistoupili k plnění obranných povinností trošku ležérně, tak Táborsko ukázalo, že je přesně to mužstvo, které toho dokáže hned využít. Na druhou stranu když jsme precizní a agresivní, tak jsme byli i v deseti schopní toho soupeře přehrát," připomněl solidní výkon pod tlakem a v oslabení Václav Jílek.

Pro utkání může olomoucký lodivod využít služeb všech hráčů kromě zraněného Václava Vašíčka, připraveni jsou obránci Jan Štěrba a Michal Vepřek.

Slabší výkon proti Táborsku dokázali Hanáci hodit za hlavu a další dva druholigové zápasy bodovali naplno při skóre 5:0.

Zda bylo pohárové střetnutí dostatečným varováním ještě nechtěl Jílek komentovat.

„Hodnotil bych to až po zápase, až se kruh uzavře. Jestli to vyjde, tak si můžeme říct, že pohárová facka přišla v pravou chvíli. Pokud nevyhrajeme, tak situace bude zase jiná. Určitě nás to ale trochu probudilo," prohlásil kouč Sigmy.

Pozvánka na zápas Sigma - TáborskoZdroj: SK Sigma

Soupeř bodoval jen remízami

Nyní se Olomoučanům poměrně daří ze zabezpečené obrany rozhodovat zápasy a posouvat se na špici tabulky.

„Vyhodnotili jsme si zápasy, byly tam případy, kdy jsme soupeře pouštěli až moc do šancí. Všichni ví, že tady máme hráče, kteří jsou dostatečně herně inteligentní, a táhne je to do ofenzivy. Vždycky říkám: pokud chcete kvalitně útočit, musíte nejdřív velmi dobře bránit. Teď se nám to zatím daří," uvažoval Václav Jílek 
a ohlédl se za posledním druholigovým soubojem, který rozhodl vítěznou brankou Tomáš Chorý. Tomu se dokonce dvakrát skórovat o týden dříve ve Varnsdorfu.

„Proti Žižkovu to bylo v obraně v prvním poločase stoprocentní, ve druhé půli asi pod vlivem tíhy výsledku už to nebylo tak dobré. Musíme být 
v těchto situacích silnější a sebevědomější, abychom přidali rozhodující branku a utkání kontrolovali až do konce," varuje před nervózními závěry typickými pro letošní sezonu Sigmy kouč Jílek.

Táborsko ve čtyřech duelech měsíce září nedokázalo zvítězit, tři body do tabulky získali Jihočeši díky třem remízám.

Olomoucký Andrův stadion přivítá další druholigový duel v úterý od 17 hodin.

Sigma dohrávkou dorovná počet zápasů ostatních týmů v probíhající sezoně.

Dotáhne se také v tabulce na vedoucí Baník Ostrava?

Pravděpodobné sestavy

Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Petr, Plšek, Houska, Falta – Chorý. Trenér: Václav Jílek.
Táborsko: Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, A. Hanzlík – Kalvach, Nešický, Javorek – Ciku, Džafić – Mrázek. Trenér: Petr Frňka.
Tip Deníku: 2:1