Navzdory dopolednímu výkopu v pracovní den se v areálu olomouckého Androva stadionu sešla solidní návštěva.

Gól, který by promrzlé diváky přece jen aspoň trochu rozehřál, však nepřišel.

První poločas, ve kterém Sigma nasadila silnější polovinu sestavy, se odehrál v poměrně slušném tempu. Šancí ale příliš nebylo.

Doležalovu ránu z otočky vyrazil pozorný brankář Drobisz. Na druhé straně hlavou zahrozil další fotbalista s olomouckou minulostí Václav Vašíček.

Tutovku měl na noze Falta, ovšem Drobisz byl znovu na místě.

Po změně stran nejdřív Plšek trefil hlavou po rychlé akci břevno, ale pak už hrozilo spíš Znojmo. Nebezpečí před brankářem Blahou opět neslo částečně olomoucký podpis. Bývalý hráč Sigmy Tomáš Pospíšil nejdřív hlavičkoval do Blahovi náruče a posléze jej vylekal obloučkem, který doplachtil na tyč.

Když pak brankář Olomouce nepovolil gól ani Crnkičovi, skončil duel remízou 0:0.

„Bylo to pro nás jen další utkání zimní přípravy. Tím, že to bylo uprostřed týdne, tak jsme rozložili zátěž na dvě desítky, abychom to z plného tréninku zvládli," nechtěl se kouč Psotka pouštět do širšího hodnocení.

Radost mu udělalo čisté konto a také to, že většina hráčů zvládla utkání bez zranění.

„Na těžkém terénu museli dávat pozor," poznamenal trenér Sigmy.

Už v prvním poločase pro jistotu vystřídal Adama Varadiho, který v přípravě pravidelně nastupuje na místě pravého obránce.

"Rychlostně tam funguje velmi dobře, zapojuje se i do kombinace, takže s ním počítám momentálně na tento post. Dnes ho trochu tahal sval, tak jsme jej raději pošetřili," vysvětlil Psotka.

Ze stejného důvodu do zápasu nenastoupila ani další alternativa na pravý kraj obrany Vlastimil Vidlička.

Zápas vynechal i Michal Ordoš.

„Vlasta trénoval v posilovně a Michal běhal venku. I kvůli zmrzlému terénu jsme je ale nechtěli pustit do zápasu," doplnil kouč.

Další přípravné zápasy hrají Hanáci v sobotu. Nejprve v brněnských Ivanovicích s Karvinou a poté doma v Olomouci se Žilinou.

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo 0:0

Rozhodčí: Marek – Plesar, Mikula. Diváci: 180.

Sigma: Zlámal – Varadi (34. Škerle), Svozil, Šindelář, Javůrek – Falta, Pospíšil, Nepožitek, Houska, Navrátil – Doležal. 2. pol.: Blaha – Škerle, Simerský, Dreksa, Hýbl – Mikuš, Karaš, Plšek, Falta (80. Hladík) – A. Ševčík, Rolinc. Trenér: Zdeněk Psotka.

Znojmo: Drobisz (46. Hrubý) – Helísek, Yonov, Hnaníček, Mudra – Reljič (46. Vukadinovič), Bourenane, Lacko, Crnkič – Vašíček (46. Pospíšil), Haurdič. Trenér: Leoš Kalvoda.