Šlo Zmrhalově brance nějak zabránit?
Každému gólu se dá zabránit. Hušbauer si to z boku přebral a Šindymu to proletělo mezi nohama. Vyrážel jsem to, škoda, že hráč nebyl dobraný. Pak už jsem možná zbytečně zazmatkoval 
a Zmrhy měl prázdnou bránu. Tušil jsem, že bude zavírat zadní tyč, bohužel jsem to měl vyrazit víc do boku, aby to Hálič odkopl pryč. Pak už bychom to uhráli, ale na kdyby se nehraje… Asi je pro nás výsledek 1:0 trošku zakletý, neumíme to uhrát.

Kdy jste se dozvěděl, že se do brány postavíte právě vy?
Hned v autobuse po zápase s Libercem. Druhý den jsem měl jít chytat za béčko se Znojmem, ale trenér mě nakonec šetřil, abych se nezranil. Říkal mi, že budu chytat se Slavií. Strašně jsem se těšil. Věděl jsem, že se na to musím připravit hlavně 
v hlavě. O ničem jiném to není, jak říká pan Lovásik. To je super člověk, dokáže mě nachystat, ví, jaké dělám chyby.

Slavia má hodně kvalitních ofenzivních hráčů. Jak jste se na ně chystal?
Trošku jsem se bál Škody (úsměv). Naštěstí ale nehrál. Viděl jsem nějaká videa Mešanoviče. Nevím, jestli mi to pomohlo, ale připravoval jsem se.

Která z těch šancí byla nejtěžší?
Asi nejtěžší byla ta šance 
v prvním poločase, protože když jste nerozchytaný, tak je první zákrok v zápase vždycky nejdůležitější. Pak se vám zvedne sebevědomí a jde to. Těžko bych pak chytal dobře. I když dobře… Stejně jsem gól dostal.

V posledních vteřinách vás hlavičkou po rohu pořádně protáhl Souček. Vy jste byl u podobné situace v srpnu v zápase s Příbramí, tehdy jste prohráli Hnaníčkovým gólem hlavou po rohu z poslední minuty. Nevzpomněl jste si na to?
(úsměv) Ne, vůbec, na to nemůžete pořád myslet. Už jsem ten zápas vypustil z hlavy.

Zdálo se, že jste oproti jiným zápasům zjednodušili rozehrávku. To byl taktický pokyn?
Já se do rozehrávky hodně tlačím, ale dnes to úplně nebylo ono. Hrajeme dole, takže vzadu musíme mít stoprocentní bezpečí. Vypadá to sice dobře, když si to vzadu rozehrajeme, ale tak teď nemůžeme hrát. Je lepší to švácnout než udělat nějakou chybu. Párkrát jsem radši vyběhnul, je dobré pomoct obraně v něčem takovém, aby k šanci vůbec nedošlo.

V případě výhry byste se dotáhli na Příbram. Jak moc to mrzí?
Nějaké šance tam byly. Byl to vcelku vyrovnaný zápas, spíš boj. Bylo tam hodně nakopávaných, dlouhých míčů, ale myslím, že jsme ve hře byli opticky spíš my. Šancí asi měla více Slavia, ale byla k poražení. Pro nás je bod asi v této situaci málo, šli jsme do toho s cílem vyhrát…

Stále věříte v záchranu?
Pořád je to hratelné, a dokud je šance, budeme bojovat. Musíme jet do Boleslavi vyhrát. Musíme čtyřikrát vyhrát, aby byla záchrana tutová. Už se nám to krátí, ale nic nevzdáváme, i když máme před sebou těžké soupeře.

Trenér Jílek o výkonu Reichla „Neměl možná překvapivě tolik práce. Pak tam měl dvě nepříjemné střely – jednu Zmrhalovu a jednu Hušbauerovu, která pak byla gólová. A v nastaveném čase předvedl vynikající zákrok po hlavičce Součka, tam už práci měl. Zvládl to, co měl. Nevím, jestli nešlo lépe krýt tu Hušbauerovu střelu, k tomu by se měl vyjádřit spíš trenér brankářů Tomáš Lovásik. Ale reagoval instinktivně a vyrazil to do prostoru, který bychom měli pokrýt. Nepokryli…"