Reichl proti Vítkovicím prožil tradiční scénář této sezony. Sigma po většinu zápasu drží míč a hra se odehrává daleko od její brány. V každém utkání ale přijde pár okamžiků, kdy je potřeba vytáhnout klíčový zákrok.

„Byl to náš klasický zápas, kdy se bojíme o výsledek. Nejtěžší moment byl v prvním poločase, když na mě šel jejich hráč z boku sám. Snažil jsem se ho ustát, a když jsem viděl, že už mi to bude dávat mezi nohy, tak jsem si sedl. Jinak ale nic extra,“ popsal zápas čtyřiadvacetiletý gólman.

Tyhle duely kladou na brankáře vysoké nároky z hlediska koncentrace. „Musíte být nachystaný celý zápas. I takový soupeř si jednu dvě šance vytvoří. Musíte být furt koncentrovaný, čekat, a když je nejhůř, tak pomoct,“ uvědomuje si Reichl, který poslední čtyři zápasy proseděl na lavičce.

Že by se měl zase vrátit do brány, podle svých slov netušil. „Náznaky nebyly. Dozvěděl jsem se to až den před zápasem. Musím být pořád připravený, kdyby přišlo zranění. Kdybych připravený nebyl, udělal bych jen ostudu sám sobě. Jak to teď bude dál, uvidíme,“ neřeší budoucnost Reichl
Trenér Jílek byl ale po zápase ohledně brankářské situace sdílnější. „Měli jsme teď rychlý sled zápasů po sobě. Michal na tréninku pracuje stejně dobře jako Buchtič a chtěli jsme do závěru rozložit síly mezi oba gólmany. Myslím, že si Reichl šanci zaslouží, což proti Vítkovicím potvrdil,“ pochválil svého svěřence Jílek.

Dobrý výkon ale přitom neznamená, že by se Reichl stal jedničkou. „Není to tak, že by to měl teď celé dochytat. Pokud to ale zdravotní stav obou umožní, byl bych rád, aby teď v nějakých pravidelných intervalech závěr ligy dochytali oba,“ poodhalil své plány olomoucký kouč.

a jaře si zatím oba gólmani zátěž rozložili rovnoměrně. Vzhledem ke zranění Buchty začal v bráně Reichl, ale po porážce s Táborskem ve třetím jarním kole se mezi tyče vrátil Buchta. Statistiky má o něco lepší Reichl. Ten ve čtyřech zápasech udržel nulu třikrát a inkasoval dva góly. Buchta si ve stejném počtu duelů připsal jedno čisté konto a šest obdržených branek.

Na obranu Buchty je ale potřeba říct, že v posledních kolech Sigma sázela spíš na ofenzivu a vzadu pouštěla soupeře do hodně šancí. „Minulé zápasy se to trošku zvrhlo. Pro diváka je to lepší, ale pro nás asi horší,“ všiml si Reichl.

Ať už v bráně s ním nebo s Buchtou každopádně Sigma míří jasně za postupem. „Náskok máme docela dost bodů. Víme, že dvě vítězství by nám to zaručila úplně, takže se soustředíme jen na sebe,“ uzavřel někdejší reprezentant do 21 let.

ONDŘEJ KAŠLÍK