A podobně jako proti CSKA (1:2) prohráli o jedinou branku, tentokrát 0:1.

Utkání se hrálo v rakouském Oberwartu před zcela zaplněnými tribunami místního stadionu, oficální zpráva hovoří o 1500 divákých, podle očitých svědků jich bylo možná ještě o několik stovek víc.

„Atmosféra byla určitě pozitivní,“ pochvaloval si trenér Olomouce Zdeněk Psotka, kterého vyvedl z míry rozháraný druhý poločas, v jehož průběhu Rapid sáhl k jedenácti střídáním a hra se příliš kouskovala.

Až v jeho samotném závěru pak Sigma inkasovala a prohrála nejtěsnějším rozdílem. Za zmínku ale určitě stojí, že Rapid do začátku utkání nastoupil ve své nejsilnější možné sestavě.

V záloze tak operovala například jeho největší hvězda a kapitán Steffen Hoffmann. Odchovanec Bayernu Mnichov nastřílel v loňské sezoně 20 branek a za rok 2009 byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem rakouské bundesligy.

Na hrotu pak pro změnu operovala balkánská dvojice Nikica Jelavič a Hamdi Salihi. Prvně jmenovaný se nedávno prosadil v nabitém kádru chorvatské reprezentace a v uplynulé sezoně nasázel za Rapid 18 branek.

Jen o jednu méně pak zaznamenal albánský forvard Salihi s přezdívkou Bomber. Celkově trenér Peter Pacult poslal do hry 22 hráčů, z nichž 14 má zkušenosti s reprezentačím dresem.

Ale i sestava Sigmy pro příští ročník se začíná vykrystalizovávat a kouč Psotka postavil prakticky stejnou jedenáctku jako v sobotním duelu proti Ružomberoku, který Sigma odehrála v Kozlovicích. Jen místo gólmanů Drobisze s Lovásikem odchytal proti Vídni celé utkání Martin Blaha.

„Sestavu už máme poměrně stabilizovanou,“ řekl Psotka, který ale stále nemůže počítat s Michalem Ordošem a Danielem Rossim, oba hráče trápí zranění.

Ve čtvrtek čeká Sigmu utkání s chorvatským Zadarem, v sobotu pak soustředění uzavřou duelem s dásnkým mistrem FC Kodaň.