Tenká hranice jednoho vítězství tak stále nad Olomouckými visí jako Damoklův meč. Zvlášť když Hanáci ve zbývajících třech kolech zavítají dvakrát na půdu soupeře a doma narazí na o titul bojující Spartu. Těžké? „Hrát se dá s každým. Nehážeme flintu do žita. Budeme makat,“ tvrdí odhodlaně bývalý kapitán Sigmy Tomáš Randa.

Rozhovor


S jedním bodem asi nemůže panovat spokojenost, že?

Určitě ne. Celý zápas tlačíme, hrajeme na jejich půlce. Ale ty šance, co jsme měli, z toho prostě musí padnout jeden gól a bylo po zápase. Příbram měla jednu šanci, při které nám zatrnulo. Ale jinak neměla vůbec nic.

Byla hlavní příčinou remízy opět koncovka?

Ano. Problém byl v tom, že nedáváme góly. To je jednoduché. Kdybychom, jak jsem řekl, z těch šancí něco dali, tak vyhrajeme a hotovo.

Komplikuje se tak boj o záchranu? Rozdíl tří bodů vlastně zůstal.

Je to těžké. Musíme pořád bojovat. Ještě není nic ztracené, ani nic vyhrané. Takže stále hlavu vzhůru a do každého zápasu jít jak do dnešního.

Několikrát jste se dožadovali penalt. Byly, nebo šlo jen o pokusy?

To se musíme podívat na videu. Teď už stejně nic neuděláme. Ale nevím, možná někde se to píská, ale u nás asi ne.

Do konce sezony zbývají tři kola. Záchranářské boje neubývají na dramatičnosti ani při pohledu na rozlosování.

Jedeme do Teplic, máme doma Spartu a venku Zlín. V naší lize se dá hrát s každým, takže nehážeme flintu do žita. Budeme makat. Každý zápas je jiný. Nikde není psané, že teď nevyhrajeme v Teplicích.

Ten los je pro vás relativně těžký, v domácím prostředí Sparta. Mrzí ztráta s Příbramí o to víc?

Los je těžký, ale to mají všichni. Ať jde o titul, nebo o záchranu. Teoreticky bychom už byli asi v klidu. Teď jsme si to remízou zbytečně zkomplikovali, i když od Příbrami je to stále o tři body. Ale je to velká škoda.