Rajnoch: Nechtěl jsem ho kopnout, ale teď musím přijmout trest

 „Vystrčil jsem nohu, ale spíš jen tak reflexivně, aby na mě soupeř nešlápl naplno. Rozhodně jsem ho ale nechtěl nijak kopnout. Rozhodčí to ale posoudil jako nesportovní chování," říkal sám zkušený fotbalista, který teď bude čekat na trest od disciplinárky. „Snad bude co nejnižší," dodal Rajnoch.

Ze hřiště jste musel předčasně. Dostal jste rovnou červenou kartu. Co se tam stalo?
Šel jsem do souboje, soupeř mě fauloval. Jak jsem ležel na zemi, tak on po mně začal šlapat, zřejmě nechtěně, protože ztratil rovnováhu. Jak jsem se otáčel, tak jsem se bránil, aby mě naplno neprošlápl. Vystrčil jsem nohu, ale spíš jen tak reflexivně, aby na mě nešlápl naplno.

Nebylo tam tedy oplácení?
V tom zápasu nebylo nic extrémního. Oni sice hráli tvrdě, ale ani s tím protihráčem jsem tam předtím žádný konflikt neměl. Ale ty nohy jsem tam dal. Rozhodčí to posoudil jako nesportovní chování.

Červená karta vás tedy překvapila?
Samozřejmě. Nešel jsem do toho nijak vědomě. Rozhodně jsem ho nechtěl nijak kopnout. Nehraju nijak nečistě nebo nesportovně. Červenou kartu jsem dlouho nedostal. Hodně mě to mrzí. Nejenom kvůli týmu, ale i kvůli sobě. Trochu jsem si to pokazil. Budu teď muset přijmout trest.

Jaký trest očekáváte?
Na disciplinárce řeknu to samé, co teď vám. Doufám, že ten trest bude co nejmenší a že se budu moct brzo vrátit na hřiště a klukům zase pomoct 
a vrátit jim to.

Jak zhodnotit celé utkání?
Je to škoda. Po delší době jsem se díval na záznam toho zápasu a zase jsme měli hodně šancí, ale koncovka nás teď trochu trápí. Začali jsme dobře, dali jsme gól. Pak jsme se sice zatáhli, ale pořád jsme si byli schopní šance vypracovat. Kdybychom dali na 2:0, 3:0, tak bychom se dostali do nějaké herní pohody. Takhle to bylo napjaté až do závěru. Soupeř neměl co ztratit, vrhl všechno do útoku. A ze zbytečné standardky nás potrestal.

Občas ta kritika musí být

Jak velkou komplikací je pro vás ztráta dvou bodů?
Je to zbytečná ztráta dvou bodů, ale my musíme zvednout hlavy a jet dál. Klukům se budu snažit pomoct, i když jen v kabině, abychom zvládli zápas s Táborskem.

Jaká je vlastně atmosféra uvnitř týmu? V posledních zápasech se vám zrovna dvakrát nedaří.
Poslední dobou jsme byli zvyklí jen vyhrávat. Pak jsme prohráli v Ústí. Ale řekl bych, že hra se nám nedařila už od předchozího zápasu s Opavou. Nemůžeme ale skládat hlavy. Nejsme tým, jako je Barcelona nebo Real Madrid, který to bude válcovat celou sezonu. Nějaká ta krize na tým padne. Je to na nás, abychom se sebrali a dohráli to tak, jak všichni chceme. Atmosféra je ale podle mě v pohodě.

Není tam žádné napětí? Směrem do médií šlo v posledních týdnech pár ostřejších výroků, ať už od vás, nebo od trenéra Kalvody.
To bylo po zápase v Ústí, který byl nejméně povedený. Občas ta kritika musí být. Vyříkali jsme si to a pak 
v Mostě vyhráli. I když hra nebyla nejlepší, ale jsou to tři body. Teď ve Vlašimi měly být další. Škoda těch nevyužitých šancí a toho závěru. Ale v kabině si myslím, že jsme v pohodě. Blíží se konec sezony 
a nervozita trochu přibývá. Je to všechno o hlavě a o psychice. Spíš to chce trochu uklidnit, makat na tréninku a udělat všechno pro to, abychom se vrátili k tomu, co jsme hráli na začátku jara a ve druhé polovině podzimu. Nedělal bych nějakou paniku. Kdybychom uhráli pár vítězství, jako třeba ve Vlašimi,nebo v Ústí, tak můžeme být ve větším klidu. Ale je to sport. Musíme se z toho sebrat. Věřím, že to ale zvládneme.

Pokračování? Teď hlavně postup

Sledujete tabulku?
Já zase tolik ne. Výsledky ano, ale tabulku tolik ne. Musíme se koukat na sebe a na ostatní. Že bych věděl, kolik bodů máme náskok a kdo je hned za námi, to ne. Teď tam byl myslím Zlín.

Ten ale prohrál se Znojmem.
To jsem si zrovna říkal, že by tam Znojmo něco uhrát mohlo. Myslím, že to taky ukazuje to, co jsem říkal. 
Na jaře ještě neztratili ani bod, byli na vlně, ale stejně prohráli. Ta slabší chvíle zkrátka přijde jednou na každého.

V Olomouci jste domluvený na angažmá do konce sezony. Bavil jste se už s vedením o případném pokračování?
To vůbec ne. Já mám teď 
s vedením klubu jiné starosti. Budu muset nějak obhájit tu červenou kartu, abych ještě nedostal pokutu. Můj cíl je se Sigmou postoupit do ligy, a co bude dál, to budeme řešit až potom.