„Zatím k tomu nemám co říct. Nevím, co se píše v novinách. Žádná jednání se ale nevedou,“ tvrdil ve čtvrtek sportovní ředitel olomouckého klubu Ladislav Minář.

I podle informací Deníku je však odchod srbské opory pravděpodobnější, než setrvání v Sigmě. Na rozdíl od spoluhráčů Davida Housky či Jakuba Plška, kteří mají v kontraktech také výstupní klauzule, se Radakovič netajil přáním udělat v kariéře další postupný krok.

Hotovo může být už během několika následujících dnů.

„Pokud se jednání rozjedou, tak se věci samozřejmě mohou dát do pohybu rychle,“ řekl Minář.

Sigma by za obránce, který odehrál v sezóně za Sigmu všech 30 utkání, měla dostat částku mezi 15 a 18 miliony korun.

O možnosti odchodu Radakoviče Olomoučtí věděli dopředu, protože reálné obrysy začal dostávat už po konci minulého soutěžního ročníku.

„Jsou tu hráči, kteří mají výstupní klauzule. Když za ně někdo složí peníze, nebudeme jim moc v odchodu zabránit,“ řekl kouč Václav Jílek už po posledním utkání.

V přípravě Polom i Štěrba

V přípravě tak pokračuje i Roman Polom, jemuž 30. června vyprší hostování a Sigma se ale stále snaží dohodnout s Mladou Boleslaví na jeho trvalém příchodu, a odchovanec Jan Štěrba, jenž naopak hostoval na jaře v Karviné.

„Víme, že tady může nastat pohyb v kádru. Zejména, co se týče Uroše Radakoviče, takže je potřeba ho tady mít, abychom byli připravení,“ prohlásil Jílek v pondělí na startu přípravy. V kádru má do středu obrany případně ještě další produkt olomoucké líhně Jana Kotouče.

S Hanáky už se naopak nepřipravuje brankář Michal Reichl, jenž se připojil ke slovenským Zlatým Moravcům, kde by měl dostat možnost většího herního vytížení.

„Ještě to ale není dotažené,“ uvedl Minář.