Více než tohle ale kouče Martina Pulpita nazlobil výkon jeho týmu. „Naší útočnou fází jsem byl zklamaný,“ řekl Pulpit.

Rozhovor


Bod z Bohemians berete, když Sigmě nebyla uznána regulérní branka?

Já hlavně neberu výkon mužstva v útočné fázi. Myslím si, že byl zbabělý, bojácný. Pokud by například hráč Janotka hrál od začátku tak jako v posledních dvaceti minutách, tak jsme byli schopní na Bohemians i zvítězit. Bohužel jsem zklamaný naší útočnou fází. Na druhou stranu jsem rád, že se dává dohromady obrana, ve druhém zápase za sebou podala solidní výkon. Alespoň na tom můžeme do dalších zápasů stavět.

Proč myslíte, že třeba zrovna Janotka nehrál od začátku tak, jako v posledních dvaceti minutách?

V minulé sezoně Sigma Olomouc získala venku pouhé čtyři body. V kabině vidíme stále velký rozdíl na hráčích před utkáním na domácím hřišti a venku. Hlavním úkolem pro trenéry bude před dalším utkáním na hřišti soupeřů donutit hráče k tomu, aby změnili myšlení a nedělali takové rozdíly mezi tím, jestli hrají doma nebo venku.

Nechyběla proti Bohemians početnější účast hráčů v ofenzivě? To měli za úkol nechodit dopředu a spíše se soustředit na defenzivu?

Takový úkol právě neměli. Chtěli jsme útočit v dostatečném počtu. To se nám bohužel podařilo až v závěru. Hlavně krajní křídelní útočníci Kazár s Janotkou se ze začátku do utkání vůbec nedostali.

Důvodem střídání Kazára bylo zraněné koleno?

To nebylo. Hráči vždycky dělají takové tahy, když mají být střídáni, tak se chytnou za koleno. Tohle jim nežeru. Špatný výkon hráče Kazára.

Melinho znovu nebyl v nominaci, do Prahy ani necestoval. Bude už připraven na zápas s Mostem?

To záleží na něm. Musí přesvědčit, že patří do základní sestavy.

A to se mu musí povést jen na tréninku áčka nebo si třeba zkusí zahrát za béčko?

B mužstvo je určeno hlavně mladým hráčům. Nemělo by moc význam, aby chodil Melinho hrát za juniorku. Tím přikryje jedno místo pro někoho mladého, který je ve věku, kdy potřebuje hrát.