Pulpit má pověst nekompromisního kouče, který dokáže být na hráče pořádný ras. Jeho vzorem je italský fotbal, vyznává nátlakovou ofenzivní hru. Dříve působil v Pardubicích, Mladé Boleslavi nebo v Plzni.

Pro Pulpita je Olomouc premiérovým angažmá v nejvyšší soutěži. Ve druhé lize už prošel několik klubů. „V Sokolově souhlasili s tím, že olomouckou nabídku přijme, takže jeho příchodu na Hanou nebrání nic v cestě. „Zřejmě se domluvíme na roční smlouvě s opcí,“ řekl našemu listu sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Smlouvu s Martinem Pulpitem by měl klub podepsat dnes dopoledne. „Ještě v úterý jsme neměli jasno, to se rozhodoval Víťa Lavička. Naši nabídku nevzal. My jsme měli další varianty. Oslovili jsme Martina Pulpita. Teď budeme jednat o smlouvě a rádi bychom to zítra uzavřeli,“ uvedl Kubíček. „První ligu sice ještě netrénoval, ale je za ním vidět dobrá práce,“ podotkl Kubíček. „Situace měla nějaký vývoj. Věděl jsem, že jsem na seznamu poteciálních trenérů pro Olomouc. Zárovně jsem věděl, že na prvním místě je trenér Lavička. Nabídku nepřijal, proto jsem přijel do Olomouce,“ řekl našemu listu Pulpit. Angažmá v Sigmě je pro něj prvním v nejvyšší soutěži. „Nikdy jsem nepředpokládal, že moje prvoligová kariéra začne v Sigmě Olomouc. Doufám, že všechno dobře dopadne a stanu se trenérem Sigmy. Strašně si toho vážím, pro mě byla pocta už to, že jsem byl na seznamu vybraných trenérů,“ uvedl Pulpit.

Úkol bude mít jasný, pozvednout Sigmu ze spodku tabulky. „Informace, jako si získával klub o mně, jsem si získával i já o klubu. Takže mám dost informací na to, abych tady odvedl kvalitní a zodpovědnou práci,“ řekl Pulpit na téma zlepšení olomoucké hry. A jestli jsou nutné velké změny v kádru? „Myslím, že i proto jsem přijel o den dřív. I o tom budeme s vedením klubu jednat. O možném posílení. Určitou představu mám, protože mám představu o fotbale, který chci se Sigmou hrát. A samozřejmě budu požadovat na vedení posily,“ řekl Pulpit s tím, že tipy na nové hráče má.

Pulpit nahradí v Olomouci kouče Vlastimila Petrželu, kterého klubové představenstvo odvolalo po bídných jarních výsledcích a boji o záchranu až do předposledního kola. Spolu s Petrželou byl odvolán celý realizační tým. „A nový trenér si vybere nové spolupracovníky,“ řekl Kubíček.

Kdo je Martin Pulpit?


Narozen: 29. 1. 1967
Dosavadní působiště: TJ Dolní Počernice (1985 – 1987), Slavoj Vyšehrad (1988 1990), Kompresory Praha (1992 – 1995), Pelikán Děčín (1996 – 1998), FC Vítkovice (1998 – 1999), Pardubice (2000 – 2002), FK Mladá Boleslav (2002 – 2003), Viktoria Plzeň (2004 – 2005), Pardubice (2005 -2006), Sokolov (2006 – 2007).