Navíc v některých pasážích těchto zápasů hrála špatně. Naposledy v neděli v Mostě předvedla mizerný výkon. Proč? „Neměli jsme střed hřiště,“ říká trenér Sigmy Martin Pulpit.

Rozhovor

 


Po utkání v Mostě jste zřejmě více spokojen s bodem než s předvedenou hrou? Proč výkon týmu nebyl dobrý?


Nemůžu být spokojený s výkonem. S tím musím souhlasit. Příčinou bylo to, že jsme neměli střed hřiště. Udělali jsme pro to maximum. Soupeře jsme přečetli, dali jsme hráčům úkoly, postavili jsme Melinha, který měl řídit ofenzivu. A prostě to nevyšlo, nezahrál tak, jak by měl zahrát.

Neměl jste chuť Melinha vystřídat? Stále jste doufal, že něco vymyslí?


Pořád věříte. Nějaká kvalita v tom hráči je, to říkám stále. Šli jsme proti soupeři, jehož hra byla čitelná. Defenzivní Gedeon a ofenzivnější Bogdanov. Meli dostal jasný úkol, v kterém prostoru hrát. A když budu hodně korektní, tak Meli v tom utkání nebyl vidět.

To jste skutečně celý zápas věřil, že se mu něco povede? Vždyť téměř neexistoval.


Věřil jsem mu pořád. Nechci… Tady je furt na mě vyvíjen tlak, že mu nevěřím, že mu škodím, že jdu proti němu. Podruhé jsem ho nechal hrát celý zápas, předtím to bylo proti Kladnu, a věřil jsem, že alespoň tu jednu kolmici vymyslí. Ale utkání nezvládl, nepatřil k těm lepším.

Takže špatná práce zálohy ovlivnila herní projev?

No neměli jsme střed hřiště. Neměli jsme odražené míče. Soupeř lehce získával balony, měl spoustu času na zpracování a rozehrávku. My se potom můžeme zlobit na útočníky, ale když nemáte střed hřiště, nemáte předfinální kombinaci, tak nemůžete hrát fotbal. Musíte čekat na zázrak, který přišel v podobě standardní situace.

Ale pár šancí jste měli.

Kdyby… Kdybychom šance proměnili, tak jsme mohli vést nebo hned po přestávce Onofrejem vyrovnat. A úplně v závěru jsme šli tři na jednoho, mohli jsme ještě otočit na dva jedna.

Znovu se dostal do vyložené šance Jakub Petr. Začíná si už trochu zvykat na ligu?

Ano. Ale hlavně potřebujeme, aby byl v pořádku Michal Hubník. Pořád je limitovaný bolestmi zad. Doufám, že do týdne dvou to bude v pořádku a bude tak agresivní, jak byl na podzim. Jako byl proti Slavii Besta z Brna, který plival, škrábal, dával pěstí, dával lokty. Abychom byli agresivní.

Gól v Mostě jste dostali ze standardky. Sice tam byl držen a faulován Jakub Petr, ale zakončující Studík byl mezi Rossim a Melinhem. Snad by neměl tak lehce hlavičkovat?

To už nechci komentovat. Nácviku standardních situací se na tréninku věnujeme, obranným i útočným. A pak už záleží jen na hráčích, na jejich zodpovědnosti.

Hudec vám udělal radost, zařídil bod. Ale zároveň přidělal starosti, dostal čtvrtou žlutou kartu.


Mně udělal radost v uvozovkách i tou žlutou kartou. My jsme měli tři hráče ohrožené čtvrtou žlutou. A je lepší, když se vykartují postupně, po jednom.

A místo něj nastoupí v pondělí proti Spartě Komárek nebo Šuškavčevič?


Juniorka hraje přípravné utkání v Hradci Králové. Na poločas nastoupí Komárek, na druhý Šuškavčevič. Uvidíme, v jakém stavu budou. Pak se rozhodneme.

Bude už připravený nastoupit záložník Hořava?

Cítí se už velmi dobře. Bude hrát také proti Hradci, pak vyhodnotíme jeho možnosti.

Teď Sigmu čekají trošku silnější soupeři než byla Bohemka a Most. V pořadí Sparta, Brno, Baník a Liberec. Mohlo by to týmu více sedět? Sigma v této sezoně se slabšími ztrácí celkem pravidelně?

Jestli nám to bude víc vyhovovat, to vám nedokážu říct. Ale my jsme dělali body spíše se silnějšími. Zvládli jsme na podzim zápasy s týmy z čela.

A šest gólů Sparty Žižkovu vás nestraší?

Myslím, že pod dojmem dvoubrankového vedení Sparty chtěla Viktorka něco udělat s výsledkem. A opravdu hodně zariskovala, obrannou činnost měla nekontrolovatelnou a pak už to byl z její strany chaos.