„Diváci asi čekali od našeho mužstva více. Ale přesto si hráči zaslouží pochvalu. Kdyby takový výkon podali v předchozích dvou zápasech, tak jsme je museli vyhrát. Získali jsme bod, který před zápasem vzhledem k výsledkům Sparty málokdo očekával,“ řekl trenér SK Sigma Martin Pulpit.

Rozhovor

Čekal jste, že bude obrana tak klapat, když byla z poloviny nová? Heidenreich hrál ligu vůbec poprvé, Komárek nastoupil od začátku po devíti měsících.
Jestli jsem to čekal, to nemůžu říct, to bych lhal. Samozřejmě jsem musel věřit, že to bude klapat. Vyšlo to. Ale uvědomuju si, že tam jedna hrubá chyba ze strany Heidenreicha na začátku byla. Tam kdyby nás Sparta potrestala, tak byl vývoj utkání jiný. Jako by byl, kdyby Onofrej proměnil svoji šanci. Komárek se zásadní chyby nedopustil. Sparta potom zvolila hru na jednoho útočníka Doška, a nakopávané balony mu vyhovovaly. Převážnou část jich spolu se Škerlem uskákali a vyhráli.

Ukázal Heidenreich, že by měl právě on hrát na levé obraně stabilně?
Máme dva levé beky, Heidenreicha a Jurkiče. A jednoho z nich musíme dostat do hry. Doufáme, že jeden z nich se chytí. Abychom měli vlevo v obraně i záloze leváky. Protože pro útok je to rychlejší, snadnější a fotbalovější, než když tam jsou hráči přes nohu.

Řekl jste, že se vám zdál po pohovorech před utkání připravenější Heidenreich než Jurkič.
Oba jakoby nebyli v optimální formě. Ale viděl jsem, že taková odhodlanost… něco mi říkalo, že to má být Heidenreich.

Hrál poprvé, ne špatně, ale někteří fanoušci na něj nadávali. Vnímal jste to?
No, z toho jsem zklamaný. To, co někteří třeba předvedli vůči Janotkovi… Z některých fanoušků jsem úplně fascinovaný. Buď jsem fanoušek Sigmy a tomu hráči samozřejmě nadám, pokud neběhá a nebojuje. To, co odehrál Janotka nebo Heidenreich… Ten jde do prvního utkání, hned se Spartou a fanoušci mu nadávají. Potom už nevím, co chtějí. Nejdřív mi vyčítají, že nehrají odchovanci, když pak nastoupí, tak jim nadávají.

Je pro Heidenreicha dobré, že poprvé hrál ligu proti Spartě? Moc silnějších soupeřů už nepotká.
To ukážou až další zápasy. Křivka výkonnosti u mladých hráčů není stabilní. Ale tohle utkání by mu mohlo pro další růst pomoci.

Ve druhém poločase měla Sparta územní převahu. Bylo to tím, že váš tým už nebyl tolik ofenzivní?
Krajní záložníci tolik nedoplňovali útok jako v prvním poločase. Bylo to pro ně i fyzický náročné. Fandové, co nadávali na Janotku, to bylo až neuvěřitelné. Janotka s Onofrejem měli nějaký půlroční problém a musí se do toho dostat. Ti hráči by měli být spíše povzbuzeni, než aby jim nadávali. Kluci zápas odjezdili, makali. Samozřejmě v momentě, když nebojují a kašlou na to, tak si kritiku zaslouží. Ale v pondělí to byla nemístná kritika a byl jsem z ní šokovaný.

A když se krajní záložní tolik neprosazovali směrem dopředu, nechtěl jste dříve střídat?
Myslím, že byla škoda do týmu sahat. Střídali jsme v pravý čas. Vždycky se to může udělat jinak, ale tentokrát jsme střídání nezkazili. Jako se nám to povedlo v utkání proti Bohemians. Samozřejmě lepší to může být vždycky.

Ani Melinha jste nechtěl stáhnout dřív? Že by pak hra byla směrem dopředu o něco svižnější.
Na rozdíl od zápasu s Mostem k tomu přistoupil se vší vážností, to se nedá srovnávat. Ale ty rychlé tři startovní kroky mu malinko schází, to bylo proti Spartě znát. Čekali jsme na jeho kolmé přihrávky. Dal tři, bohužel nepřesné. Ale kvituju to, že chtěl hrát, bojoval, běhal. Neříkám, že si zaslouží pochválit, ale určitě se zlepšil.

V útoku byl jen Hubník. A zdálo se, že moc balonů šlo do prostoru, jako by hráčům nedošlo, že tam je sám, že si míče nikdo neposbírá.
Ono jim to došlo. Ale souhlasím s tím, že některé přihrávky byly zbytečně nakopávané. Michal měl dostávat přihrávky do těla. Navíc, když je obránce včas napadaný, tak pak nejsou přihrávky takové, jaké by měly být.