Teď v klubu věří, že pod trenérem Zdeňkem Psotkou se tým dostane z pomyslného údolí až na někam k vrcholu. „„Jakékoliv umístění pod osmé místo by byl neúspěch,“ říká sportovní ředitel klubu Jiří Kubíček.

Sigma má za sebou dvě neúspěšné sezony. Naposledy byla jedenáctá, ročník předtím dokonce až na 14. místě.

„Výkonnostní křivka našeho klubu je taková, že jsme chvilku na vrcholu, pak přijde pád. A je to po třech čtyřech letech. Sigma vždycky musí najít své hráče, vychovat je. Pak se dostane na vrchol, dva tři prodá, protože potřebuje peníze, a pak zase padne trošku dolů,“ řekl Kubíček.

„Půjdeme s vlastním trenérem, znovu budeme vychovávat hráče. A samozřejmě také tým doplňovat. Není jiná cesta,“ uvedl.

„V Evropě nastal znovu velký trend, že se kupují znovu jen mladí hráči. Takže ti, kteří jsou starší než pětadvacet let, mají obrovské problémy dostat se do ciziny. Všichni se upnuli na to, že kupují co nejmladší hráče. A tady tkví podstata našeho rozhodnutí jak dál v našem klubu,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc, který je zároveň místopředsedou klubu.

„Uspět se dá jedině tehdy, když máte výchovný systém a vychovatele. To znamená, že máte trenéra, který zná dokonale prostředí a podmínky v klubu. Proto se klub rozhodl dát k týmu Zdeňka Psotku a jsme rozhodnuti ho za každou cenu podržet, protože to je správná cesta,“ podotkl.

V Olomouci se znovu vrátili k nedělnímu termínu domácích zápasů. „Byl to letitý termín našeho mužstva. Zřejmě definitivně se k němu vrátíme. Po celou sezonu budeme hrát od 17.00,“ řekl Kubíček. Juniorka bude svá třetiligová domácí utkání hrát v sobotu od 10.15 v Řepčíně.

A jaké cíle si na Andrově stadionu dávají do nové sezony? Chtějí být znovu v horní polovině tabulky. „Jakékoliv umístění pod osmé místo by byl neúspěch,“ řekl Kubíček.

Po skončení minulé sezony dal klub téměř stovku hráčů na transfer listinu. Tři hráči Sigmy budou hostovat v týmech nejvyšší soutěže. Záložník Lukáš Bajer v nizozemském Heraclesu Almelo, brankář Tomáš Černý ve skotském Hamiltonu a středopolař Petr Kobylík ve slovenském Tatranu Prešov.

V kádrech áčka a béčka bude mít Sigmy 35 – 36 hráčů. „S volnou kartou jsou tři hráči. Hudec, Melinho a Jindřišek. Mají ve smlouvách ustanovení, za kolik mohou odejít do jiného klubu, jestli o ně bude zájem,“ řekl Kubíček.

„S Melinhem jsme se domluvili, že zůstane. Pokud bude dobrá nabídka, může odejít, ale v tuto chvíli taková nabídka není,“ podotkl. I vzhledem k setrvání Hudce s Melinhem se kádr SK Sigma příliš nezměnil.

Odešli záložníci Tomáš Randa (1. FC Slovácko) a Lukáš Bajer (Heracles), to je z hráčů, kteří patřili na jaře do základní sestavy, všechno. Jindřišek je v béčku, na hostování šli Hartig (Bohemians 1905) a Rýdel (Karviná), oba do druhé ligy.

Jedinou posilou ve smyslu hráče koupeného odjinud je útočník Michal Ordoš (Bohemians 1905). Z hostování ve Vítkovicích se vrátil záložník Martin Pulkert, z juniorky si trenér Zdeněk Psotka vytáhl obránce Tomáše Nuce, a dokonce z dorostu útočníka Martina Doležala.