Podle trenéra Olomouce se projevilo, že šlo o první zápas nové sezony.

„Bylo to první utkání, které sebou přináší spoustu nervozity. I když jsme měli převahu, tak jsme si nevypracovali vyloženou příležitost. Byly tam nepřesnosti, malá odvaha, hráči se báli, aby něco nepokazili. Proto jsme tu ztratili dva body,“ zhodnotil zápas Psotka na pozápasové tiskové konferenci.
Olomouc podle něj doplatila na malou produktivitu a také absenci dvou fotbalistů, kteří slibují zlepšení ofenzivy.

„Vyměnili jsme v podstatě celý útok. Bude chvíli trvat, než si to sedne. Chyběl nám ale distancovaný Heinz, který by dnes určitě pomohl, a také se k nám připojí Přikryl, který je na mistrovství Evropy devatenáctek. Proto věřím, že se naše útočná hra zlepší,“ mínil Psotka.

Zároveň ocenil hru domácích.

„Potvrdilo se, že jde o takticky vyspělé mužstvo. Myslím si, že v lize bude hlavně na domácím hřišti trápit i lepší mužstva, než jsem my,“ dodal.

Kozel: Na výhru jsme neměli

Trenér Dukly Luboš Kozel přiznal, že jeho tým na vítězství neměl. Proto bral remízu jako zisk.

„Olomouc nám dnes nastavila zrcadlo naší výkonnosti. Pokud budeme chtít konkurovat těmto kvalitním týmům, budeme muset přidat. Dnes jsme na výhru neměli a tak trochu jsme si vybírali daň z nezkušenosti. Proto je ten bod pro nás cenný,“ řekl Kozel.

Kromě prvního ligového bodu může trenéra Dukly těšit také fakt, že jeho svěřenci prodloužili sérii neporazitelnosti na domácím trávníku. Ta trvá od října 2009 a čítá 24 utkání.

S první půlí byl ještě spokojený.

„Po změně stran nás ale soupeř vyjma závěrečných deseti minut přehrával a jen se štěstím jsme neinkasovali. V závěru jsme sice měli také šanci, ale vzhledem k průběhu zápasu by bylo nespravedlivé, kdybychom ten gól dali,“ dodal sportovně.

Jiří Fišara + ČTK